Wood Farm to zespół STODÓŁ urządzonych w modernistycznym stylu

Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Wood Farm w Suffolk to niezwykłe połączenie istniejących budynków gospodarczych i mieszkalnych w stylu modernistycznym, położone w pięknym i naturalnym krajobrazie.Założeniem było stworzenie rygorystycznie współczesnego domu, który będzie jednocześnie zrównoważony i przyjazny dla otoczenia. W związku z tym nowe, zbudowane z lokalnych materiałów STODOŁY, które dodano do oryginalnych budynków rolniczych, wznoszą się nad równiną zalewową.

Nieruchomość zorientowano na południe, aby w pełni wykorzystać niezakłócony widok. Dzięki temu, udało się ochronić otwarte dziedzińce po obu stronach budynku przed silnymi, dominującymi wiatrami, które smagają krajobraz. W rezultacie całą przestrzeń dostosowano do życia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Wewnątrz, szereg nowych pokoi wyłożonych dębem łączy się ze starą ocynkowaną STODOŁĄ, zapewniając dodatkowe zakwaterowanie. Tarasy urządzono równie starannie jak wnętrze, wygodnymi, misternie dobranymi meblami.

W budowie wykorzystano solidne, ponadczasowe materiały, takie jak cegła z odzysku, laminowane drewno i duże przeszklenia. Marzysz o podobnych przeszkleniach? Zajrzyj do oferty Multiko Architektura Okien.

Lokalizacja: Suffolk, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA