Wooden House

BERNARDO BADER
Partnerzy

O inspiracji

Architekt Bernardo Bader stworzył drewniany dom z zamkniętym ogrodem. Dom stoi w wiosce, na obrzeżach gminy Sulz w Austrii.
Projekt domu jest daleki od tradycyjnej koncepcji i modelu architektonicznego tego regionu, ale ma neutralny kształt i wygląd. Stoi on na działce tuż obok dużego pasa zieleni, który prowadzi do miejsca rekreacji.Neutralność domu polega na jego prostej formie, której siły wizualnie nadają ustawione poziomo na elewacji zewnętrznej drewniane listwy i nierówne nachylenie dachu. Główną cechą koncepcji jest organizacja wewnętrzna domu, która uwzględnia też przestrzeń zewnętrzną, oferując patio bezpośrednio związane z domem.
Dom jest zorganizowany na dwóch piętrach. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia i pokój dzienny, pomieszczenia pomocnicze oraz garaż. Wewnętrzny dziedziniec / ogród otoczony jest tarasem, a na środku dziedzińca rośnie drzewo, które z czasem może wznieść się powyżej przez otwarty w tym miejscu dach.
Na górze wszystkie pokoje, oprócz jednego, wychodzą na wewnętrzny dziedziniec.
Wnętrze domu tworzy niezwykle ciepłą atmosferę ze względu na powszechne wykorzystanie drewna. Zastosowano go tutaj nie tylko do mebli i podłóg, ale również na ścianach i sufitach.
Wewnętrzna i zewnętrzna przestrzeń łączą się doskonale, zwłaszcza w okresie letnim, gdy duże okna elewacji są szeroko otwarte. Z dziedzińca można zobaczyć okolicę przez drewniane listwy elewacji.

Lokalizacja: Sulz, Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA