XVIII – wieczna kamienna STODOŁA w nowoczesnym nurcie w Irlandii

Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

XVIII-wieczna chata ze współczesną dobudówką w hrabstwie Clare w Irlandii. Na parterze nowoczesnej STODOŁY znajduje się biuro, przedpokój, kuchniajadalniasalon i dwie sypialnie z łazienkami. Na piętrze są jeszcze dwie sypialnie i łazienki.

Dom został wykonany z lokalnych materiałów, aby pasował do otoczenia. Kiedy przyszło do renowacji tej nieruchomości, właściciele musieli pozostać wierni jej fundamentom.

Szwajcarski architekt Jean Claude Girard pomógł odrestaurować istniejący XVIII wieczny domek, zachowując oryginalny wygląd zewnętrzny, ale czyniąc wnętrze tak nowoczesnym, jak to tylko możliwe.

Schody zostały wykonane z uratowanych podkładów kolejowych. Zamontowano je na masywnej stalowej ramie ukrytej w ścianie i dachu, która wspiera cały budynek.

Dom stoi teraz na istniejącym obrysie domku, a nowe dobudówki zastępuje stare szopy i budynki gospodarcze. Teraz zabudowania, wyglądają dokładnie tak samo, jak sto lat temu.

Kuchnia, korytarze i sypialnie również posiadają swój charakter. Na przykład wyspa kuchenna jest wyłożona drewnem odzyskanym z miejscowej sali parafialnej.

Ogromne okno widokowe zapewnia stale zmieniający się pejzaż na farmę i pasące się na niej krowy.

Więcej kamiennych domów, znajdziesz tutaj

Lokalizacja: Irlandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA