Znaczenie okien w nowoczesnej architekturze

Welstand
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Czy okna są częścią architektury? Czy dla firmy, takiej jak nasza, ważny jest aspekt architektury? Oczywiście – tak! Maciej Mazgaj, współwłaściciel MULTIKO Architektura Okien – To niezwykle ważny i nieodłączny element Multiko, ponieważ jesteśmy firmą utożsamiającą się z wyjątkowymi architektonicznie domami jednorodzinnymi. Wyróżniają się one na tle innych realizacji i cechuje je zaawansowana technologia. Nie dostarczamy stolarki masowej, lecz tworzymy skomplikowane produkty dla potrzeb indywidualnych klientów. Jednym słowem – jesteśmy wszędzie tam, gdzie powstają piękne domy.

Specjalizujemy się w nowoczesnych, wielkoformatowych oknach aluminiowych. Projektujemy okna dla sektoru domów jednorodzinnych, w szczególności dla projektów domów willowych. W takich projektach zarówno inwestorzy, jak i projektanci mają możliwości by „puścić” wodze fantazji i iść w stronę „szklanych domów”. To wiąże się z ciekawymi wyzwaniami dotyczącymi stolarki okiennej, która otwiera wnętrza na otoczenie i na nowo organizuje przestrzeń.

Spojrzenie na okna się zmieniło

Obecnie jest to jeden z ważniejszych elementów domu. Aby móc wychodzić naprzeciw wymogom klientów, w Multiko posiadamy własny dział architektoniczny (projektowy). Nasi architekci i technolodzy odpowiedzialni są za dopasowanie okien do najbardziej wymagających realizacji, stając się w końcu bezpośrednim wsparciem i partnerem technologicznym największych biur projektowych w kraju.

Chcieliśmy mieć kontrolę nad całym procesem – od zaprojektowania po montaż okien. Ważne jest dla nas to by mieć wpływ na jakość okien i tworzyć nowe rozwiązania technologiczne. Rozbudowując firmę, postawiliśmy na kompleksowość usług i otwarcie własnego działu produkcyjnego pracującego w systemach aluminiowych. Samodzielne kształtowanie tkanki okiennej, od początku do końca, to duża odpowiedzialność, ale i komfort niezależności od zewnętrznych podmiotów.

4 filary Multiko

Obecnie Multiko stoi na 4 filarach: sprzedaż, projektowanie (architektura), produkcja, montaż. Dużym wyzwaniem jest zgranie tych 4 obszarów razem – w odpowiednim miejscu i czasie.  Naszą siłą jest mocny zespół specjalistów.

Wciąż się też rozwijamy: dostarczamy technologie, szukamy nowych rozwiązań czy jeszcze doskonalszych technik montażowych. Architekci i inwestorzy stawiają coraz wyższe wymagania. To, co w ubiegłym roku było nowością, w tym jest już standardem. Nie można odpuszczać ani na moment. Stawiamy na indywidualny design okien. Okno imponujące wielkością, balansujące wręcz na granicy wykonalności zarówno szkła, jak i konstrukcji, niesystemowe połączenia, niestandardowe wycinanki. Jeśli nie ma rozwiązania systemowego, my je tworzymy. Tłoczymy, wyginamy, spawamy i dostarczymy gotowe okno na budowę.

Okna to również nowoczesne rozwiązania

Coraz częściej stolarka okienna musi być zautomatyzowana, co wynika z jej dostosowania do funkcji domu inteligentnego. Takie okna i elementy osłonowe mogą reagować na natężenie światła czy opady deszczu, co zapewnia pełen komfort użytkowania.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…

Architekt