Heat Decor

Ogrzewanie podczerwienią

Inspiracje

O partnerze

Heat Decor to producent nowoczesnego ogrzewania podczerwienią z siedzibą w Polsce i liniami produkcyjnymi m.in. w Korei Południowej. Urządzenia grzewcze Heat Decor skierowane są zarówno do branży budowlanej, firm instalatorskich, jak i do osób prywatnych. Sieć dystrybucji obejmuje rynek polski i europejski.

OGRZEWANIE PRZYJAZNE NATURZE

Opinie specjalistów są jednoznaczne: ogrzewanie podczerwienią, takie jak folie grzewcze Heat Decor, ogranicza globalnie emisję szkodliwych substancji do atmosfery, a w miejscu zamieszkania zeruje tzw. niską emisję. Ponadto jest całkowicie ciche (0 dB) – nie zanieczyszcza otoczenia hałasem czy białym szumem. Znaczenie dla ekologii ma również produkcja i trwałość folii grzewczych. Produkcja nie wymaga metali ziem rzadkich, wszystkie elementy składowe podlegają recyklingowi, a brak konieczności wymiany przez wiele dziesięcioleci zminimalizuje obciążenie przyrody procesem produkcyjnym. W poprawnie zainstalowanej i użytkowanej folii grzewczej nie występują awarie. Raz zainstalowana może ogrzewać dom przez nieokreślony czas liczony w dekadach. Jej okres trwałości to jednocześnie okres szczelności powłok ochronnych wykonanych z czystego tworzywa PET. W tym przypadku trwałość tego tworzywa, znanego dobrze z opakowań do napojów, jest zdecydowanie ekologicznym atutem. Temperatura pracy folii grzewczej jest tylko kilka stopni wyższa niż ta pożądana w pomieszczeniu, co także wpływa pozytywnie na jej trwałość, jak również na trwałość ogrzewanych powierzchni.

INNOWACJE I BEZPIECZEŃSTWO

Folia grzewcza marki Heat Decor to innowacyjny, zdumiewająco elastyczny i cienki, a przy tym wytrzymały grzejnik elektryczny będący źródłem długich fal podczerwieni. Instalowany jest jako ogrzewanie podłogowe (w systemie Heat Decor pod wylewkę lub w systemie Heat Decor pod podłogi pływające), ścienne lub sufitowe. Bezpieczeństwo pracy ogrzewania gwarantują autorskie rozwiązania Heat Decor:

  • pełna matryca grzewcza w kształcie siatki carbon-hHD, która rozprowadza równomiernie ciepło w sposób neutralny dla podłóg;
  • przenosząca napięcie taśma srebrna silver ladderHD
  • oraz technologia montażu, w której wykorzystywane są specjalnie zaprojektowane do systemu z folią grzewczą Heat Decor konektory oraz przewody.

Całość zapewnia jednorazową inwestycję w ogrzewanie na wiele dekad, a także spokój oraz brak dodatkowych wydatków dla użytkowników.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE FOLII GRZEWCZYCH

Folie grzewcze mają szerokie zastosowanie, przede wszystkim w systemach ogrzewania podłogowego w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, biurach, budynkach użyteczności publicznej, jak i halach magazynowych. Znalazły uznanie wśród producentów podłóg i jako jedyne zostały przebadane i zaaprobowane do montażu z utrzymaniem pełnej gwarancji na podłogi takich producentów jak Classen, Arbiton, Boen & Baumwerk czy Weninger. Pozostali producenci, którzy także aprobują instalowanie folii grzewczych i utrzymanie gwarancji na ich podłogi, to Kronospan, Barlinek, Egger, AB Logic, Swiss Krono, Venifloor czy Unilin. Folie grzewcze Heat Decor znajdują również praktyczne zastosowanie w przemyśle oraz w indywidualnych projektach grzewczych, gdzie kluczowe są precyzyjne parametry ogrzewania, równomierne rozprowadzanie ciepła na dużej powierzchni i dopasowanie do obłych powierzchni. Instalowane były między innymi w stołach kuchennych, pod lustrami, w stołach do masażu czy w skrzydłach szybowca. W efekcie, z roku na rok, folie grzewcze Heat Decor można spotkać w coraz większej ilości miejsc, ale nie rzucają się w oczy. Są ukryte dyskretnie pod ogrzewaną powierzchnią.

Inspiracje