Casa Brisa

Studio Gabriel Bordin Fábio Júnior Severo
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Architekt priorytetowo traktuje szacunek dla historii każdego środowiska, aby projektować unikalne przestrzenie. Przykładem tego jest projekt „Casa Brisa”. Przestrzeń zachęca gości do poczucia powiew wiatru od morza w otoczeniu pełnym lekkości. Architekt przekształcił starą przystań dla łodzi w wyjątkowe środowisko, które przede wszystkim podtrzymuje historię tego miejsca.

Na powierzchni 73,80 m² i planie w kształcie litery „L” zachowano oryginalną konstrukcję. Elewację od ścian po dach pokryto białym drewnem, co nadało mu bardziej jednolity, solidny wygląd, podkreślając najbardziej urokliwe cechy. Według architekta jest to dom zasilany morzem, wiatrem i ścieżką zachodzącego słońca.

W projekcie użyto samych naturalnych materiałów. Drewno, kamień, bawełna i len nadają organiczny i przytulny ton otoczeniu, w którym znajduje się część dzienna prowadząca na plażę. W kuchni masywny marmurowy blat również nawiązuje do dziedzictwa architektury regionalnej, z zaokrąglonymi wykończeniami bez ostrych narożników, który rozciąga się i łączy ze stołem jadalnym. Oddzielenie salonu od sypialni wynika z różnicy poziomów i zmiany wykładziny podłogowej, która obejmuje białą podłogę z litego drewna w przeciwieństwie do kamiennej płyty w jadalni, salonie i kuchni.

Lokalizacja: Santa Catarina, Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole