Casa Chica

AGB Arquitectos Rodrigo Daza
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Casa Chica znajduje się w La Vega de Pupuya, mieście rolników, rybaków i zbieraczy wodorostów. To w większości wiejski obszar, który jest świadkiem gwałtownego „boomu” na rynku nieruchomości ze względu na jego potencjał do uprawiania sportów wodnych .

Mini domek składa się z możliwie najsurowszego azylu, na planie otwartym. Składa się z sypialni, kuchni, łazienki, antresoli do przyjmowania okazjonalnych gości.

Działka była głównym motorem rozwiązania projektu. Z jednej strony imponujący widok na morze, a z drugiej las sosnowy w kontekście wąwozów. To właśnie w nich zanurzony jest ten dom. W odpowiedzi na to zdecydowano się zlokalizować dom w najniższej części działki. Bardzo osłonięta od wszelkiego rodzaju zakłóceń z zewnątrz. Przekłada się to również na przejrzystość i nieprzejrzystość jego elewacji. Jeśli chodzi o materialność, dom jest zbudowany w tradycyjnej stolarce drewnianej, jego okładziny wewnętrzne i zewnętrzne wykonane są z drewna, a dach z blachy falistej, wstępnie pomalowanej cynkiem.

Lokalizacja: La Vega de Pupuya, Chile
Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

Wypocznij w stodole