Casa E

architect Marina Senabre Julio Feroz
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Casa E zaprojektowano jako połączenie dwóch elementów architektonicznych. Dwa tomy, które przedstawiają z jednej strony charakterystyczną konstrukcję i zabudowę wyspy Minorka, a z drugiej współczesną architekturę. Niewielka bryła ze szczytem i prostokątny pryzmat rozmawiają dzięki językowi, którym się posługują: kompozycji i estetyce.

Równie ważny jest kontrast między czystością geometrii i krętą naturą otaczającą dom. Architektura wydaje się osadzać w krajobrazie z szacunkiem, integrując się i jednocześnie wyróżniając. Krajobraz Minorki wchodzi do domu przez duże kwadratowe otwory. Niczym dzieła sztuki na ścianie, które całkowicie łączą go z terytorium. Wnętrze domu zaprojektowano tak, aby odzwierciedlało tę samą dwoistość. Jest minimalistyczne, a także ciepłe, dzięki materiałom, które pokrywają powierzchnie. Zawsze w kontakcie z tradycyjnymi elementami, takimi jak naturalna stolarka. Dom ceni sobie koncept, proporcje i prostotę.

Program rozprowadzano w dwóch częściach, które działają niezależnie. Przestrzenie mieszkalne, w tym kuchnia, jadalnia i salon, mieszczą się w większej części. Łączą się one ze sobą i na zewnątrz przez duże otwory i wewnętrzne patio, które łączą i oświetlają bardziej prywatne pokoje. Mniejsza część pełni rolę pawilonu pomocniczego i zawiera z jednej strony kompletny pokój gościnny, a z drugiej przestrzeń do uprawiania sportu i mały kryty basen, miejsce całkowicie w kontakcie z krajobrazem do relaksu i kontemplacji wsi z Minorki.

Lokalizacja: Minorka, Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole