Casa Vegetal

Facundo S. López Luis Barandiarán
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Casa Vegetal opiera się na eksploracji technologicznej opartej na drewnie i materiałach strzechowych. Ma na celu zrównoważoną, szybką i niskobudżetową konstrukcję. Odwołuje się do typów konstrukcyjnych i przestrzennych, które można prześledzić w historii architektury ludowej, artykułowanej współczesnymi materiałami i procesami budowlanymi.

Na miejsce domu wybrano pole, które bardzo powoli stanie się podmiejskim obszarem argentyńskiego miasta La Plata. Narożnik o powierzchni 2000 m2, pomiędzy porośniętym roślinnością torem kolejowym, ogrodzeniem małego lotniska a pustką wiejskich domów.

Dom kontynuuje logikę, która występowała w poprzednich projektach autorach. Dom w całości wykonany z jednego rodzaju materiału: drewna i włókien roślinnych. Dach pokryty strzechą ma konstrukcję z podpórkami z eukaliptusa, podłużnicami i zastrzałami wierzbowymi. Wszystko to przywieziono z różnych prowincji Argentyny. Fundamenty domu, również wykonane z twardego drewna, zostały pozyskane ze starych podkładów kolejowych. Konstrukcja wykonana jest z implantowanej sosny.

Lokalizacja: Arana, Argentyna
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole