False Bay Writer’s Cabin

Olson Kundig Tom Kundig
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Ta kabina o powierzchni niecałych 47 metrów kwadratowych służy jako prywatne odosobnienie dla pisarzy i domek gościnny. Właściciele poprosili o przestrzeń, która wydawałaby się związana z położeniem działki. Łagodnym klimatem, malowniczymi widokami i bliskością dzikiej przyrody. Jednocześnie potrzebowali konstrukcji, którą można by łatwo zabezpieczyć, gdy nie jest używana.

Kabinę zaprojektowano jako szklany dom otoczony trzema drewnianymi pokładami z listew, które można podnieść – za pomocą systemu wciągarek hydraulicznych, liny stalowej, obrotowych krążków i ołowianych bloków – aby służyły jako okiennice. Otwarte pokłady żaluzji to przestrzeń życiowa na zewnątrz, łącząca się z wnętrzem kabiny przez wysokie okna i przesuwane drzwi; zamknięte, zabezpieczają kabinę. Dodatkowo kominek obraca się o 180 stopni, aby cieszyć się nim zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Odwrócony dach z głębokimi nawisami zmusza wodę do odpływu do tylnej części kabiny.

Wewnątrz kabina jest rzeczywiście pojedynczym pokojem ze skromnym zapleczem mieszczącym łazienkę i aneks kuchenny. To małe, kontemplacyjne schronienie, które może zmieniać się w zależności od potrzeb pisarza: introspekcji lub całkowitej otwartości. Wykończenia są powściągliwe, przerywane jedynie przez poczerniałą stalową intarsję, która przecina podłogę od kominka do szczelinowego okna z tyłu kabiny. Stojak przymocowany z tyłu kabiny porządkuje kajaki właścicieli.

Lokalizacja: Wyspy San Juan, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

Tom Kundig

Wypocznij w stodole