La Casa Nueva

Juan Alberto Andrade JAG Studio
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Para z Ekwadoru szuka przygód w małej chatce na kółkach do majsterkowania. Kamper ma łóżko, miejsce do pracy, kuchnię i łazienkę, a także mnóstwo rustykalnego uroku.

Mały, prosty, ale w pełni funkcjonalny La Casa Nueva to drewniany kamper zaprojektowany przez Juana Alberto Andrade. Architekt z Ekwadoru, współzałożyciel JAG Studio, stworzył mieszkanie jako osobiste miejsce wypoczynku dla siebie i swojej partnerki, Cuqui Rodríguez, do podróżowania po całym kraju. Kabina na kółkach ma około 6 metrów kwadratowych, ale dzięki wielu otworom wydaje się znacznie większa. Troje dużych bocznych i tylnych drzwi po otwarciu wypełnia wnętrze świeżym powietrzem i widokami, a po zamknięciu zapewnia dużo prywatności.

„Idea projektu to reinterpretacja materiału i kształtu typowych domów na ekwadorskim wybrzeżu” – mówi Juan Alberto. „La Casa Nueva stara się być zawsze nowa, postrzegana lub doświadczana w zależności od miejsca, w którym się zatrzymuje. Dlatego wybrana lokalizacja ma decydujące znaczenie dla warunków jej użytkowania”.

Pięknie wykonaną mobilną konstrukcję pokryto tarcicą w kolorze żółtym, a deski tekowe tworzą jej ramę konstrukcyjną. Zabudowę wewnętrzną wykonano ze sklejki, a metalowa przyczepa, zabezpieczono metalowymi płytami, umożliwiając łatwy transport kampera. „To stacjonarne i przenośne rozwiązanie mieszkaniowe zaprojektowane tak, aby spełniało podstawowe wymagania schronienia dla dwóch osób”.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole