Lake Refuge

Leila Dionizios MCA Estúdio
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Komfort i dobre samopoczucie w kontakcie z naturą. To propozycja Lake Refuge, przestrzeni o powierzchni 80m² zaprojektowanej przez architekt Leilę Dionizios.

Lake Refuge stworzono z dwóch kontenerów. Otoczenie wnosi pewne cechy stylu skandynawskiego, wzmocnione tropikalnym akcentem. Leila Dionizios nadała priorytet zastosowaniu jasnych tonów i naturalnych materiałów, takich jak len, w zasłonach i pościeli, a także silnej obecności drewna w pokryciach i meblach. W rzeczywistości jedna ze ścian została pokryta „płytkami” z ekologicznego drewna.

Nazwa Lake Refuge nawiązuje do sztucznego jeziora, które architekt przeniosła do swojej przestrzeni, a wykonał Bernardo Vieira. Dzięki architekturze krajobrazu jezioro otacza bungalow, tworząc wraz z ogrodem relaksującą atmosferę. „Zdecydowaliśmy się na jezioro o bardziej naturalnym wyglądzie, podkreślające bogactwo roślin wodnych, takich jak lilie wodne, które kwitną przez cały rok. Na brzegach wykorzystaliśmy głównie gatunki rodzime. Główną atrakcją jest Bromeliad Odoratas, pochodząca z Lasu Atlantyckiego i o srebrzystym zabarwieniu, które wnoszą wyrafinowanie wymagane w projekcie” – opisuje architekt krajobrazu.

W apartamencie bungalowu znajduje się także wybór brazylijskich mebli designerskich. Obszerne łóżko, obite złamaną białą tkaniną ma przyciemniane oświetlenie, port USB i bezprzewodowe ładowanie, co zapewnia wygodę. Wreszcie łazienka zajmuje niewielką powierzchnię zewnętrzną i obejmuje istniejące elementy na miejscu w ramach projektu, takie jak kamienna ściana i istniejące drzewa. Aby skomponować oprawę wizualną, architekt zapewniła zaprojektowaną przez jej biuro wannę, w całości wyrzeźbioną z Corianu oraz blat z surowego kamienia. „Wszystko to pod szklanym świetlikiem, z widokiem na korony drzew, co zapewnia jeszcze większą integrację z naturą” – podsumowuje Leila Dionizios.

Lokalizacja: Rio de Janeiro, Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

MCA Estúdio

Wypocznij w stodole