Overbrook Overlook

BNIM Kelly Callewaert
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Domek mieści się na terenie gospodarstwa rolnego. Projekt obejmował remont budynku oraz budowę nowej hali magazynowo-warsztatowej dla kontenerów transportowych.

STODOŁĘ z blachy falistej odnowiono w 2020 r. Stała się tym samym małym wiejskim domem. Obejmuje salon, jadalnię, kuchnię, sypialnię, łazienkę i poddasze sypialne na powierzchni 50 metrów kwadratowych. Oryginalna ściana szopki pozostaje pięknym przypomnieniem historii dawnych zastosowań. Meble i obudowy wykonano na zamówienie. Maksymalizują wykorzystanie dostępnej przestrzeni i utrzymują prosty, czysty, estetyczny wygląd.

Starannie dodano siedem nowych okien i dwoje drzwi, nie usuwając elementów konstrukcyjnych pierwotnego budynku. Sześćdziesięcioletnie bocznice i pokrycia dachowe z blachy falistej są pokryte patyną spowodowaną wiatrem i pogodą panującą na prerii Kansas. Na oryginalnym pokryciu dachowym unosi się nowe pokrycie dachowe z blachy falistej odpornej na warunki atmosferyczne, zainstalowane w celu zapewnienia długoterminowej wydajności dachu i zmniejszenia bezpośredniego obciążenia słonecznego w okresie letnim.

Lokalizacja: Overbrook, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Wypocznij w stodole