Pensjonat wypełniony antykami

Original House Owen Gale
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Para stojąca za firmą zajmującą się zabytkami Original House odrestaurowała stary warsztat krawiecki obok swojego domu w Gloucestershire. Przekształcili go w nowoczesny, zachęcający pensjonat i inspirujący model do ponownego wykorzystania mebli i materiałów.

Kiedy Archie i Caddy kupili swój dom w 2013 roku, blaszana szopa była zaniedbana przez około trzydzieści lat. Wymagała ona gruntownej renowacji. Wygląd zewnętrzny musiał być jak najbardziej zbliżony do pierwotnego wyglądu, dlatego sprowadzono specjalistę, aby zdjął starą okładzinę i wymienił ją. Dzięki nowej, nieskazitelnej powłoce z blachy falistej budynek ma wyraźne wizualne powiązania z przeszłością produkcyjną.

Wnętrza miały być przestrzenią, w której Archie i Caddy mogliby zaprezentować niektóre ze znalezionych prze z nich antyków. „Nie mieliśmy okazji używać naszych najbardziej unikalnych mebli we własnych domach, ponieważ mieszkaliśmy w domkach z małymi pokojami” – mówi Archie. Wnętrze kabiny rozebrano i przerobiono. Wymagało to imponującego poziomu majsterkowania. Poza zatrudnieniem hydraulika i elektryka, para robiła wszystko sama.

Przestrzeń zaprojektowano tak, aby była współczesna. „Chcieliśmy czystszych i wyraźniejszych linii oraz mocniejszego, bardziej nowoczesnego wyglądu. Czegoś, co stanowiłoby prawdziwy kontrast między wnętrzem a zewnętrzem” — mówi Archie. Chociaż używali głównie mebli w stylu vintage, przestrzeń wydaje się daleka od tradycyjnej lub przestarzałej. Osiągnięto to częściowo dzięki powściągliwej palecie kolorów, ciepła drewnianej boazerii w stonowanych barwach miasta, prostej białej podłodze oraz nowszej stolarce w kuchni..

Lokalizacja: Gloucestershire, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Wypocznij w stodole