The Little Black Shack

The Little Black Shack
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Little Black Shack to chata – choć bardzo przytulna i wygodna. Zbudowana ręcznie z myślą o środowisku, jest zarówno domem, jak i przystanią. To miejsce, w którym można poczuć wiatr we włosach, słońce na twarzy i piasek między palcami.

Chata, pierwotnie zbudowana około lat trzydziestych XX wieku, była wczesnym „schronieniem” dla rybaków biwakujących z rodzinami. Aby wyprawy wędkarskie były wygodniejsze, zbudowali ręcznie oryginalną małą chatkę, korzystając z lokalnego drewna i piaskowca pochodzącego z tego miejsca. Później został rozbudowany, aby „przyjmować” rodziny rybaków, dodając kuchnię, łazienkę z piaskowca i małą szopę z piaskowca z toaletą.

Po ponad 20 latach podziwiania chaty podczas licznych rejsów łodzią po Pittwater, w 2013 roku obecni właściciele zauważyli, że chata jest na sprzedaż. Po jednym spojrzeniu podjęli decyzję. Kilka dni później stali\ się szczęśliwymi nowymi właścicielami chaty. Ponad 80 lat narażenia na żywioły i termity zebrało swoje żniwo. Nic, czego nie dałoby się naprawić po 18 miesiącach ciężkiej pracy polegającej na recyklingu, zmianie przeznaczenia, ponownym użyciu i odbudowie. Po przewiezieniu ton materiałów budowlanych i ręcznym przeniesieniu ich na miejsce, rodzina przy pomocy świadomego ekologicznie budowniczego całkowicie odrestaurowała chatę.

Lokalizacja: Great Mackerel Beach, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole