Przeglądaj dzienniki budowy

Porady, instrukcje, dzienniki budowy, galerie zdjęć, cykle artykułów o budownictwie ekologicznym, relacje z miejsca budowy.

EKO STODOŁY to cykl artykułów inspiracyjnych, gdzie każdej soboty umieszczane będą projekty architektoniczne stworzone w duchu zrównoważenia środowiskowego, gdzie budulcem będą materiały naturalne, takie jak: glina, słoma, czy pozyskiwane lokalnie materiały danej ziemi.
To miejsce ma w sobie całą magię Podhala, dlatego też postanowiliśmy uzupełnić je, 100-letnią STODOŁĄ o nowoczesnym blasku. W tym celu przenieśliśmy konstrukcję starej chaty z oddalonego 2 kilometry Gliczarowa-Górnego.
Less, no mess to styl budowy hołdujący przede wszystkim minimalizmowi i prostocie. Poznaj i śledź na bieżąco etapy procesu budowy takiego domu.
Poznaj historię renowacji starej fabryki założonej w 1905 r, przez Carla Moes'a z Bielawy, znanego w regionie przede wszystkim z produkcji nart.
Przedstawiamy Wam naszą pierwszą, własnoręcznie zbudowaną od podstaw, nowoczesną STODOŁĘ. Dzięki wspólnej pracy 4 osobowego zespołu, udało nam się stworzyć dzieło od fundamentu aż po kalenicę. Zapraszamy do obejrzenia galerii i poczytania historii powstania.
W ciągu każdego roku pracujemy na dziesiątkach budów. Montujemy okna w dużych willach oraz małych domach weekendowych. Są budynki, które od pierwszego spojrzenia sprawiają, że człowiek ma ciarki na plecach.