Idea serwisu

Witamy w świecie architektury okiem nowoczesnej STODOŁY! Inspirujemy – w tym jednym słowie zawiera się działanie nowoczesnej STODOŁY. Od blisko 9 lat portal towarzyszy odbiorcom z Polski i zza granicy nie tylko w marzeniach o wybudowaniu swojej STODOŁY, ale i wspieramy ich podczas tego procesu.

Na łamach nowoczesnej STODOŁY nie tylko zobaczycie budynki w stylu STODOŁOWYM z całego świata, ale i zapoznacie się z naszymi rodzimymi projektami. Zespół nowoczesnej STODOŁY dostarcza Wam – odbiorcom – informacji o Materiałach, Wykonawcach oraz Architektach z całej Polski, których możecie zatrudnić, by wznieść STODOŁĘ marzeń. Nasze grono Partnerów, którzy nam zaufali, by promować ich działalność, dzielnie wspiera środowisko polskiej architektury. I jak my, dbają o jej piękno i jakość. Jednak to nie wszystko, co znajdziecie na naszym portalu inspiracyjnym. Spieszymy dla Was z propozycjami STODÓŁ pod klucz w zakładce „Zbuduj lub kup”. A jeśli marzy Wam się urlop, u nas znajdziecie STODOŁOWE obiekty wypoczynkowe w każdym zakątku Polski. Naszym celem jest rozpowszechnianie architektury o charakterze nowoczesnej STODOŁY.

nowoczesną STODOŁĄ nazwaliśmy połączenie tradycyjnej architektury z nowoczesnym, ekologicznym myśleniem o budownictwie, dlatego stała się doskonałym wzorcem budownictwa pasywnego w Polsce. Dzięki prostej, a przez to zwartej bryle, nowoczesna STODOŁA pozwala uzyskać niższe koszty budowy i utrzymania, niż w przypadku domów o tej samej powierzchni, ale innym kształcie. Tradycyjna forma jaką naśladuje nowoczesna STODOŁA to ukłon w stronę prostoty, która zawsze pozostaje popularnym trendem. Jest na tyle uniwersalna, że doskonale pasuje do każdego kontekstu, wpisuje się zarówno w przestrzeń zurbanizowaną, podmiejską i wiejską. Można nadać jej charakter dodając okładzinę z lokalnych surowców i materiałów oraz dostosowując kąt dachu do zastanego. nowoczesna STODOŁA może stać się coraz częstszym widokiem w Polsce. Przemawia za tym wiele czynników, głównie ekonomicznych, gdyż taki dom jest szybki w realizacji i stosunkowo mniej kosztowny oraz pozwala na uzyskanie doskonałych parametrów energooszczędności. Jest to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów myślących perspektywicznie, czyli dbających o środowisko i własną kieszeń.

Koncepcja wykorzystania tradycyjnej formy budownictwa „chodziła” za założycielem nowoczesnej STODOŁY wiele lat. Długo obserwował on proces zaśmiecania polskiej architektury. W 2013 r. postanowił zaprotestować i poszukać odpowiedzi na bardzo ważne pytanie: Czy chaos w architekturze wynika z braku poczucia estetyki wśród nas Polaków? Jako że założyciel nie jest architektem postanowił zadać to pytanie poprzez media społecznościowe, fanpage oraz stronę internetową. Pozytywna reakcja na prezentację światowych publikacji, motywuje do poświęcania 8 godzin codziennie, od ponad 9 lat na przygotowywanie materiałów i komunikację z czytelnikami.

Jako że idea jest wypadkową wszystkich myśli założyciela będących połączeniem nowoczesności i tradycji, postanowił nadać jej nazwę nowoczesna STODOŁA jednocześnie rejestrując ją w Urzędzie Patentowym Unii Europejskiej, uzyskując wyłączne prawo ochronne dla nazwy. Zamieszkać na wsi to marzenie wielu, jednak ilu odważyłoby się na taką zmianę? A gdyby jednak zamieszkać na prawdziwej wsi? W domu, z którego okien widać falujące łany zbóż? Malownicze lasy, pośrodku pola, nad strumykiem… niejedna osoba zacznie się zastanawiać nad przeprowadzką! Zainspiruj się do działania z nowoczesną STODOŁĄ!