Aspen Residence

KAA Design Group Manolo Langis
Partnerzy

O inspiracji

Rezydencja wakacyjna, położona w pokrytej śniegiem dolinie Aspen w Kolorado. Ten nowoczesny dom był kiedyś bliźniakiem z lat 80. i podlegał bardzo rygorystycznym przepisom dotyczącym renowacji. Aby projekt ujrzał światło dzienne, a dom mógł cieszyć inwestorów, konieczne było przeprowadzenie strategicznych zmian, które uwzględniały wszystkie ograniczenia związane z renowacją. Zdecydowano się na zachowanie istniejących dachów dwuspadowych, usunięto wewnętrzne ściany działowe, a formy dachów zaprojektowano tak, aby przypominały góry znajdujące się tuż za nimi.

Nowoczesna, a jednocześnie dostosowana do regionu, nowa paleta materiałów, odmieniła renowację. Połączenie metalu, betonu z płyt, kamienia i cedru uzupełnia malowniczą okolicę i wspiera nowoczesną estetykę, a jednocześnie utrzymuje przyjemny, ciepły klimat w tej wakacyjnej rezydencji. Dach budynku wykonano z metalu na rąbek stojący, a bocznicę z cedru. Pełnowymiarowe przeszklenia, sięgające od ściany do ściany, dostarczają niezapomniany widok na górski krajobraz oraz stoki narciarskie.

Ten trzypoziomowy dom składa się z  części górnej, gdzie znajdują się wspólne przestrzenie mieszkalne, sypialni dla gości na pozostałych poziomach oraz części jadalnej, kuchni i salonu, w centralnej części domu. Razem tworzą przestronną i spójną przestrzeń do wypoczynku.

Wakacyjny dom, zlokalizowany w śnieżnej dolinie Aspen w Kolorado, u podnóża stoków narciarskich, przeszedł transformację z bliźniaka z lat 80. na model nowoczesnej willi, dzięki zastosowaniu minimalistycznego designu i otwartych przestrzeni. Wprowadzenie systemu Grenton Smart Home pozwoliłoby na inteligentne zarządzanie systemem alarmowym, automatycznie wzmacniając bezpieczeństwo willi w czasie nieobecności mieszkańców, co jest nieocenioną funkcjonalnością dla wakacyjnych domów.

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home