Bohemian Hideaway

Wentworth Landscapes McNeill Photography
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Para, która mieszka w Toronto, szukała spokojnego i przytulnego miejsca na wypoczynek na wsi. Odkryli 18-akrową nieruchomość w hrabstwie Prince Edward w południowym Ontario. „[Okolica] okazała się idyllicznym miejscem na ich nowe odosobnienie. Tętniąca życiem społeczność w połączeniu z kwitnącą kulturą kulinarną, winną i artystyczną stanowiła idealne tło dla ich wizji” – mówi projektantka krajobrazu Wendy Gawne z Wentworth Landscapes.

W tym miejscu znajdował się odnowiony dom wiejski z XIX wieku, a także STODOŁA i inne budynki gospodarcze, które właściciele mieli w zamierzeniu pełnić jako przyszłe pensjonaty. Szczególnie wyróżniała się STODOŁA. Właściciele domów zatrudnili Wentwortha do modernizacji jej obszaru, dodania basenu i zaprojektowania wokół niej krajobrazu.

Nowy basen znajduje się około 70 metrów od głównego budynku i stanowi centralny element projektu. Obejmuje on także patio, stolarkę, oświetlenie, nasadzenia i modernizację budynku. Przestrzeń jest osłonięta od ulicy, ale ma otwarty widok na dom. Strefa spotkań i rozrywki zapewnia właścicielom i ich dorosłym dzieciom miejsce na wspólny relaks w cieplejszych miesiącach. Projekt łączy w sobie nowoczesny styl boho, jakiego oczekiwali właściciele domów, z rustykalnym charakterem posiadłości.

Lokalizacja: Prince Edward, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA