Casa Flores

The Avi Ross Group Sterling Reed
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

W lutym 2021 Avalon Rossi potrzebowała projektu. Razem z mamą prowadzi zespół zajmujący się projektowaniem i nieruchomościami. Koncentrują się na rewitalizacji obiektów historycznych w południowej Kalifornii. Avalon mieszkała i studiowała w Los Angeles. Zz powodu pandemii zajęcia przeniosły się do Internetu, przeniosła się do San Diego, gdzie jej matka właśnie kupiła nieruchomość. „Postanowiłam wykorzystać ten czas, kiedy nie musiałam być osobiście w Los Angeles, i zbudować coś dla siebie” mówi.

Skupiła się na wolnostojącym pensjonacie o powierzchni 74 metrów kwadratowych podzielonym na wspólne przestrzenie mieszkalne, dwie sypialnie i jedną łazienkę. Dom wybudowany w 1974 roku miał niskie sufity i przestarzałe wykończenia. Avalon ustaliła budżet całego projektu na 50 000 dolarów. Zastanawiała się, czy usunąć podwieszane sufity, co wiązałoby się z ogromnymi wydatkami. Ale potem znalazła cztery zestawy solidnych, mahoniowych, niestandardowych francuskich drzwi. Firma Avalon usunęła jedną z sypialni, aby powiększyć przestrzeń mieszkalną, wyburzyła sufity i zamontowała drzwi .Teraz otwierają się na duże patio, a trzecie znajdują się w kuchni, na drugim końcu domu. Rozbiórka i renowacja sufitów była najdroższą częścią renowacji.

Tam, gdzie było to możliwe, Avalon korzystała z odzyskanych i ponownie wykorzystanych materiałów, aby ograniczyć budżet. Niestety, gdy w czasie pandemii koszty materiałów poszybowały w górę, musiała nieznacznie zwiększyć budżet. „Przeszliśmy o kilka tysięcy dolarów, ale biorąc pod uwagę zakres zmian, myślę, że renowacja jak na tę kwotę zrobiła spore wrażenie” – mówi Avalon.

Lokalizacja: Los Angeles, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA