Fot. Hyta

Dom modułowy z ogrzewaniem,którego nie widać

Współczesny świat nie zwalnia, ale permanentnie przyspiesza. Wielu inwestorów marzy o domu w miejscu, gdzie czas płynie inaczej – w środku lasu, nad jeziorem czy w otoczeniu gór. Panaceum na ich bolączki są domy modułowe – całoroczne nowoczesne stodoły z panoramicznym widokiem i niewidocznym, ale efektywnym ogrzewaniem, gdzie technologia idzie w parze z ciszą, prostotą i pięknem.

Fot. Hyta | Heat Decor

Blisko natury – z dala od zgiełku

Życie w ciągłym pędzie, nawałnicy bodźców i zatłoczonej, zurbanizowanej przestrzeni przytłacza niejedną osobę. Coraz więcej inwestorów kieruje wewnętrzny kompas na peryferia miast, a nawet kompletne odludzia. Mimo to, pragnąc spokoju i kontaktu z naturą, nie chcą rezygnować z profitów, jakie oferuje współczesna technologia.

Takie życie bez kompromisów jest dziś możliwe. W czasach, gdy mobilność czy zdalna praca stały się standardem dom nie musi być uwiązany do miasta. Może natomiast stać się miejscem świadomego wyboru, zaprojektowanym funkcjonalnie, estetycznie i komfortowo. Miejscem, gdzie poranna kawa smakuje najlepiej na tarasie otoczonym drzewami lub gdzie można wstać bosą stopą w środku zimy, by podziwiać krajobraz otulony płaszczem śniegu.

W nowym podejściu do budowania dom przestaje być przystanią. Staje się rozszerzeniem stylu życia blisko przyrody, ale z zachowaniem nowoczesnych standardów. Dziś wielu inwestorów woli bowiem postawić na jakość zamiast metrażu i wolność zamiast nadmiaru.

Fot. Hyta

Domki modułowe – wolność zamknięta w prostocie

Zwieńczeniem marzeń inwestorów stają się dziś domki modułowe – rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieszkać „tu i teraz”, bez miesięcy oczekiwania, nadmiaru formalności i kompromisów projektowych. Wystarczy wybrać lokalizację, dostosować układ wnętrza do indywidualnych preferencji i czekać na dostawę. Gotowy obiekt pojawia się na działce niczym układanka z precyzyjnie dobranych klocków – bez brudu, stresu i długich miesięcy budowy.

Technologia modułowa – w przeciwieństwie do klasycznego budownictwa – bazuje na prefabrykacji. Gotowe segmenty domów powstają w kontrolowanych warunkach hal produkcyjnych, skąd są transportowane i montowane na miejscu inwestycji. Podstawowymi zaletami takiego podejścia są: oszczędność czasu, gwarancja jakości wykonania, redukcja błędów oraz elastyczność – dom modułowy można postawić w miejscu wymarzonym, a nie tylko dostępnym.

Fot. Hyta

Bez pozwolenia, bez kompromisów

Inwestycja w domu obok czasochłonnego i kosztownego procesu budowy wiąże się z jeszcze jednym poważnym wyzwaniem – żmudnymi formalnościami. Domy modułowe eliminują ten problem, nie zmuszając właściciela do rezygnacji z estetyki oraz wygody. Takie budynki o powierzchni użytkowej do 70 m2 nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę – można je stawiać na zgłoszenie, co otwiera zupełnie nowe możliwości pod względem lokalizacji, a także szybkości realizacji marzeń o własnym miejscu na Ziemi.

Dom modułowy może stanąć pod miastem, na leśnej polanie, nad jeziorem albo wśród gór. Zmieniają się wówczas w przestrzeń, gdzie można gołą stopą poczuć ciepło drewnianej podłogi, a tuż za szybą zobaczyć np. mgłę unoszącą się nad łąką. Bez okien sąsiadów z naprzeciwka, dźwięku kosiarki nad ranem czy warsztatowej piły w ciągu dnia.

Fot. Hyta

Harmonia ciepła, natury i stylu

Jeszcze niedawno dom nad jeziorem, w lesie lub w górach kojarzył się z miejscem sezonowym. Dziś za sprawą nowoczesnych technologii takie budynki służą inwestorom przez cały rok. Reprezentatywnym przykładem jest Hauk – projekt doświadczonych architektów producenta domów modułowych w stylu skandynawskim Hyta.

Hauk to przytulny azyl do pracy, odpoczynku i życia w rytmie slow. Elegancką bryłę z w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzuje prostota i duże przeszklenia – naturalnie wpisujące się w otoczenie i doświetlające wnętrza. Skandynawska estetyka spotyka się z funkcjonalnością, a każde rozwiązanie – od konstrukcji po ogrzewanie – wspiera ideę komfortu bez nadmiaru sprzętów.

W domu modułowym Hauk zastosowano innowacyjną technologię ogrzewania podczerwienią – system grzewczy pod podłogi pływające Heat Decor z folią grzewczą HD-G. Technologia działa bezgłośnie i niewidocznie, ponieważ jest całkowicie schowana pod elementami wykończenia. Zapewnia przy tym maksymalną efektywność, energooszczędność i ekologię, równomiernie rozprowadzając ciepło na całej powierzchni. Wnętrze domu jest wolne od tradycyjnych grzejników, przez co zachowuje czystość formy i swobodę aranżacji.

Inwestorzy wybrali technologię Heat Decor z kilku powodów. Po pierwsze: zależało im na systemie bezobsługowym, bezawaryjnym i niewymagającym przeglądów ani serwisowania. Po drugie: istotna była dla nich efektywność energetyczna. Po trzecie: chcieli postawić na rozwiązanie ekologiczne, zeroemisyjne i energooszczędne. Po czwarte: niezwykle ważny był aspekt estetyczny – brak elementów zaburzających design czy zabierających cenną przestrzeń.

Folia grzewcza HD-G odpowiada na wszystkie te potrzeby. Jako technologia ogrzewania elektrycznego szczególnie efektywna i opłacalna okazuje się w integracji z fotowoltaiką. Współpraca marek Hyta i Heat Decor zaowocowała przestrzenią, gdzie panuje harmonia między naturą, stylem i rozwiązaniami nowej generacji. To nowoczesna stodoła, która nie tylko dobrze wygląda, ale i świetnie działa – niezależnie od pory roku – a ciepło czuć na każdym kroku.

Fot. Hyta | Heat Decor

Dwie wizje – jeden cel

Zastosowanie folii HD-G sprawdziło się nawet zimą. Dom zachował przyjemną temperaturę bez konieczności uruchamiania dodatkowych źródeł ogrzewania. Hyta jako marka oferująca architekturę modułową oraz Heat Decor – dostawca innowacyjnych, efektywnych systemów grzewczych – połączyli w ten sposób dwie wizje nowoczesności w jednej zamkniętej przestrzeni.

Zalety ogrzewania folią grzewczą

  • Dyskrecja – folia grzewcza montowana pod podłogą pozostaje niewidoczna, działa bezgłośnie, nie zajmuje miejsca i nie koliduje z aranżacją wnętrza.
  • Równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu.
  • Technologia przyjazna alergikom.
  • Bezawaryjność – folia grzewcza nie wymaga konserwacji ani serwisowania.
  • Bezobsługowość – technologię można zautomatyzować i swobodnie nią zarządzać np. z poziomu aplikacji mobilnej.
  • Efektywność i energooszczędność – dostosowuje się do konkretnych potrzeb użytkownika, oferując wysoką wydajność.
  • Wszechstronność – sprawdza się w domach całorocznych, sezonowych, modułowych.
  • Ekologia – folia grzewcza to technologia zeroemisyjna, przyjazna środowisku.