Danforth Reinvention

Asquith Architecture Nanne Springer
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Klienci kupili stuletni dom na dużej działce przy pięknej, zadrzewionej ulicy w Toronto. Dom miał kilka uroczych detali z epoki, które chcieli ulepszyć. Chcieli również dodać dwukondygnacyjny dodatek z tyłu domu, aby powiększyć główną przestrzeń życiową i stworzyć główną sypialnię z widokiem na podwórko.

Odnowioną przestrzeń zaprojektowano z myślą o ich czteroosobowej rodzinie, aby pomieścić formalne i swobodne przestrzenie, które mogą się wzajemnie otwierać. Przestrzenie do pracy prywatnej i spotkań towarzyskich znajdują się obok siebie.

Ostra, biała, szczytowa bryła przedłuża pierwsze piętro. Pod szczytem znajduje się mały, cofnięty balkon. Biały szczyt kontrastuje z bejcą z czarnego drewna, a duże przesuwne drzwi otwierają się z salonu na przestronny taras. Szafki na głównym piętrze pomagają zdefiniować kuchnię, jadalnię i część dzienną w otwartej przestrzeni koncepcyjnej. Długa, niska szafka otacza część dzienną służy jako niestandardowa stacja audio z kolekcją płyt winylowych. Szafka staje się biurkiem do pracy domowej na drugim końcu. Istniejący salon z przodu domu został utrzymany jako przestrzeń, którą można zamknąć jako gabinet lub otworzyć na resztę domu. Pomalowany na nastrojową zieleń i zaakcentowany kanciastymi szklanymi drzwiami chowanymi, pokój kontrastuje z przestronnymi wykończeniami w nowszej części domu. Na drugim piętrze główna sypialnia mieści się w dwuspadowym dachu z przesuwanymi drzwiami na balkon. Do sypialni przylega łazienka inspirowana ogrodem, z bogatą szafką z orzecha włoskiego i czarnymi akcentami na tle jaskrawej zielonej płytki.

Lokalizacja: Toronto, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA