Dom Akerdijk bryłą upodabnia się do swoich sąsiadów

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Na Akerdijk w Lijnden architekci z Arjen Reas mieli okazję zaprojektować i zbudować jednorodzinny dom. Zadanie nie należało do najłatwiejszych z uwagi na różnicę poziomów działki spowodowanych istniejącą na niej groblą.Czerpiąc inspiracje z obecnych sąsiednich budynków i warunków tej lokalizacji, zaprojektowano bryłę, która emanuje prostotą. Dom skupia się na dwóch dużych, wystających na wodę szklanych frontach z miastem Amsterdam po drugiej stronie.

Czarna, drewniana, wentylowana elewacja w połączeniu z czarnym metalowym dachem sprawia, że ​​bryła pozostaje całością. Z tyłu poziom szerokiego parteru podkreśla duża przeszklona fasada, która sprawia, że salon staje się bezpośrednio częścią ogrodu. Dzięki temu ​​przestrzeń wewnętrzna wydaje się jeszcze większa niż jest w rzeczywistości.

Parter jest dwupoziomowy z biurem i pokojem telewizyjnym na poziomie grobli,. Przez szerokie schody można dostać się do części wypoczynkowej z kuchnią, z której roztacza się widok na głęboki ogród z przylegającym tarasem.

Na pierwszym piętrze rodzina ma dwa pokoje dziecięce, dwie łazienki i dużą sypialnię główną z widokiem na groblę.

Lokalizacja: Lijnden, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA3