Dom Industrialny otulony szkłem

MULTIKO Architektura Okien

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Multiko Architektura Okien zajmuje się oknami od 20 lat. Od samego początku ich działalności są związani ze stolarką okienną i drzwiową oraz zagadnieniami specjalistycznego montażu. W ciągu kilkunastu lat na rynku zdobyli duże doświadczenie w sprzedaży oraz montażu skomplikowanych wielkoformatowych i architektonicznych rozwiązań.

„Na przestrzeni lat rozwijaliśmy nasze struktury i działy. Ta droga doprowadziła nas do realizacji wielkoformatowych przeszkleń. Projektowania, tworzenia i montowania nowoczesnych okien aluminiowych.”

„Nasze realizacje można spotkać na terenie całego kraju. Jedną z nich jest dom na śląsku projektu architektów Tomasza Sztudniarka i Małgorzaty Pinkiewicz Archistudio – „Dom Industrialny”. Projekt wnętrz oraz ogrodu: Janina Mruk – Maciągowska. Nietypowy kształt (kojarzący się z dawnymi budynkami przemysłowymi), efektowna elewacja, ażurowe przestrzenie a w tym wszystkim zatopione okna aluminiowe.”

W szklanej otulinie

Przestrzeń dzienną otula 25-metrowa konstrukcja (wysokość 2,8 m) nowoczesnych okien aluminiowych. W ciągu przeszkleń znajdziemy połączenia szyba – do – szyby, szklany narożnik, tzw. glass corner 90* oraz dwie kwatery podnoszono – przesuwne (od wewnątrz klamka bez wkładki, od zewnątrz pochwyt). W górnej części salonu zaprojektowano przeszklenie o długości prawie 10 metrów (wysokość 2,2 m) z połączeniami szyba – do – szyby oraz z jedną kwaterą rozwierno – uchylną. Projekt uzupełniają okna rozwierno – uchylne. Łącznie 8 konstrukcji (6 pozycji).

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie świetlika w części tarasowej, który z jednej strony doświetla, a z drugiej strony osłania przed złymi warunkami atmosferycznymi. W patio dodatkowo zamontowano szklane drzwi, przez które można bezpośrednio wyjść do ogrodu. Dzięki temu Inwestorzy mogą częściej korzystać z tej przestrzeni.

Pierwszą strefą, jaką się widzi w domu jest główne wejście. W większości przypadków zlokalizowane we frontowej części działki. Z tego względu jest to bardzo ważna część budynku. Nie tylko wpuszcza lokatorów i gości do wnętrza domu, pełni także funkcję reprezentacyjną. W tym projekcie Multiko Architektura Okien zamontowali nowoczesne drzwi (otwierane do wewnątrz) z dużym bocznym przyświetlem. Nowoczesność widzimy z designie oraz funkcjach – czytnik linii papilarnych.

„Dom to całokształt faktur i materiałów. Archistudio stworzyło nieprzeciętny dom o charakterystycznym kształcie i wykończeniu. Zaprojektowano szklane ściany, świetlik oraz nowoczesne wejście, by doświetlić pomieszczenia, otworzyć je na duży otaczający ogród, ale jednocześnie okna są tak przemyślane, by zapewnić Inwestorom funkcjonalność oraz prywatność. Gratulujemy Inwestorom odwagi a architektom kunsztu i umiejętności słuchania i spełniania marzeń. Dobrze być częścią takiego projektu.”

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…

Lokalizacja: Mikołów, województwo śląskie, Polska