Dom Mazurski od Koziej Architekci

KOZIEJ Architekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Dom Mazurski zaprojektowany został na działce przylegającej do jeziora, zaprojektowaliśmy go tak żeby zapewnić doskonały widok na otaczający go mazurski krajobraz. Prosta nowoczesna horyzontalna forma budynku, łączy inspiracje architekturą tradycyjną z architekturą nowoczesną.

Z architektury lokalnej zaczerpnięto materiały, ozdobny akcent szczytu, podcień szczytowy, spadzisty dach. Układ budynku, przeszklenia, tarasy i przenikanie się z ogrodem są osadzone w tradycji stylu modernistycznego w architekturze. Dom Mazurski otwiera się na taras od strony jeziora, dla zacieśnienia związku z wodą przy samym tarasie zaprojektowano staw kąpielowy.

nowoczesna STODOŁA o nazwie Dom Mazurski będzie miała konstrukcję drewnianą z drewna klejonego warstwowo. Taka technologia daje wysoką precyzję wykonania, optymalne wykorzystanie drewna, wyklucza wady występujące w litym drewnie. Dzięki prefabrykacji pozwala na szybki montaż.

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny
Architekt: Koziej Architekci
Projekt: 2021
Realizacja: 2022 –

Powierzchnia użytkowa: 263 m2

Jeśli interesują Cię projekty od Koziej Architekci, zapraszamy do ich zakładki lub media społecznościowe studia architektonicznego – Instagram oraz Facebook.