Fot. BIAMS

Willa z widokiem najezioro Głuszyńskie

Zainspirowani ekskluzywnymi kurortami narciarskimi we Francji i Szwajcarii – na życzenie Inwestora – stworzyliśmy dużą willę letnią typu Chalet, położoną na przestronnej działce z własną linią brzegową i wyraźnym spadkiem terenu. W cichych lasach otaczających jezioro Głuszyńskie powstanie obiekt nietypowy, ale bardzo dobrze wpisujący się w otoczenie oraz spełniający wymagania naszych Klientów.

Fot. BIAMS

Architektura dopasowana do ukształtowania terenu

Ukształtowanie terenu oraz przepisy związane z planem zagospodarowania i z linią brzegową jak również położeniem działki sprawiły, iż w związku z dużym programem użytkowym obiekt podzieliliśmy na dwa budynki. Dodatkowo brak podpiwniczenia z różnych przyczyn spowodował, że obiekt saunowo-basenowy umieszczono na froncie działki, bliżej jeziora. Dodatkowo by ten nie przesłaniał widoku został wkopany i zagłębiony w terenie, by jego dach stworzył dodatkowy taras słoneczny. A sam taras główny domu wisi częściowo nad terenem tworząc ciekawy efekt.

Fot. BIAMS

Dom sezonowy z potencjałem całorocznym

W związku z lokalizacją użytkowanie domu – mimo, że jest w pełni całoroczny – przewidziano na okres od kwietnia do października, o charakterze letniej willi z widokiem na jezioro. W związku z tym uwzględniono wszystkie udogodnienia dla tego typu inwestycji. Otwarta część dzienna otwierająca się na jezioro, skarpę oraz otaczający teren. Kontakt obiektu z ogrodem i otoczeniem poprzez duży obszerny taras i wielkie przeszklenia. W tym środkowe na dwie kondygnacje. Z którego widok na jezioro rozpościera się zarówno z części dziennej, jak i z piętra z z antresoli. Pokoje sypialne również mają widok na las i wodę położone tuż obok tej niezwykłej działki. A poddasze doświetlone oknami szczytowymi i licznymi świetlikami to obszerna (niemal 200 m2) strefa hobby z częścią gościnną i wypoczynkową.

Fot. BIAMS

Chalet w nowoczesnym wydaniu

Zaprojektowano dom trzykondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Na przyziemiu zlokalizowano część gospodarczą, w tym garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Od strony jeziora i skarpy umieszczono część dzienną z pustką i duży taras. Na piętrze zlokalizowano pokoje sypialne, tj. część nocną. Natomiast poddasze to strefa hobby. Powierzchnia całego obiektu to niemal 700 m2. Powierzchnia przyziemia to ponad 250 m2, ale odejmując strefę gospodarczą z garażem i pom. Techniczno-gospodarczymi mamy około 180 m2 pow. mieszkalnej. W tym strefa dzienna, – jasna, otwarta i częściowo na dwie kondygnacje ma ponad 100 m2. W przestrzeni nie zabrakło kominka, a w pomieszczeniach dodatkowych kuchni brudnej i spiżarni. Na uwagę zasługuje również ciekawie rozwiązana strefa wejściowa.

Fot. BIAMS

Elegancja i prostota w górskim stylu

Forma obiektu jak wspomnieliśmy przypomina górskie domy alpejskich miejscowości. Nasz nowoczesny „Chalet” jest bardzo prosty i w miarę symetryczny oraz o dobrych proporcjach. Obiekt zaprojektowano niemal na planie kwadratu. Dach mimo spadzistości ma niewielki spadek, ale dom jest rozłożysty, stąd jego proporcje są ciekawe. Dodatkowo kompozycja przeszkleń i okien na elewacji sprawa, że mimo dużych rozmiarów i trzech kondygnacji dom jest lekki i niezbyt przysadzisty. Świetnie też wkomponowuje się w działkę ze spadkiem. A by nie był jeszcze większy zdecydowaliśmy się na oddzielenie części z SPA z basenem, siłownią i sauną w dalszą część ogrodu. Z domu przechodzi się przez taras główny, dalej schodami przez taras słoneczny. By dostać się do domku ogrodowego z basenem, a dalej przejść zejściem do jeziora.

Fot. BIAMS

Dom z charakterem – projekt szyty na miarę

W BIAMS projektujemy domy nowoczesne i tradycyjne – zarówno z dachami płaskimi, jak i spadzistymi, w tym coraz częściej wybierane nowoczesne stodoły. Każdy projekt powstaje w pełni indywidualnie, z uwzględnieniem działki, warunków lokalnych oraz oczekiwań inwestorów – zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych.

Tworzymy nie tylko domy całoroczne, ale także letnie rezydencje i domy wypoczynkowe, które oferują komfort, przestrzeń do relaksu, gościnność i rekreację. To architektura, która odpowiada na potrzeby nowoczesnego życia – z dala od miasta, w otoczeniu natury.