Fot. Archilab

Projekt domupod Wrocławiem

Nowoczesna stodoła o powierzchni użytkowej ok. 200 m2 zlokalizowana jest na narożnikowej działce. Ze względu na bliskość stosunkowo ruchliwej drogi, część dzienna i mieszkalna zostały od niej maksymalnie odsunięte. Jednym z punktów wyjścia do projektowania było również zapewnienie dobrego doświetlenia pomieszczeń, dlatego wszystkie pokoje mają duże przeszklenia z ekspozycją od zachodu i południa.

Fot. Archilab

Ze względu na metraż i w celu zachowania optymalnych proporcji bryły budynku, funkcje rozplanowane są w dwóch skrzydłach ustawionych względem siebie prostopadle. W skrzydle południowym znajduje się część dzienna, a w części zachodniej część mieszkalna. Wbudowany garaż został zlokalizowany w narożniku budynku.

Fot. Archilab

Na elewacji i dachu zastosowana została blacha aluminiowa w rąbek stojący w grafitowym kolorze i okładzina HPL w formie desek na ścianach szczytowych. To efektowne i trwałe materiały, które będą odporne na czas i pogodę.