Dom pasywny Scotta

RICHARD PEDRANTI ARCHITECT
Kategorie: Domy ekologiczne
Partnerzy

O inspiracji

Dom pasywny Scotta został zaprojektowany przez firmę architektoniczną z siedzibą w Pensylwanii, skoncentrowaną na energooszczędnym projektowaniu i wykonany przez zewnętrzną firmę budowlaną w Maine, która produkuje, dostarcza i montuje budynki o wysokiej wydajności. Właścicielka domu Elizabeth Scott współpracowała z architektem, aby dostosować swoją własną wersję istniejącej linii projektów prefabrykowanych domów pasywnych. Dało to pewność sprawdzonego systemu budowlanego z projektem spełniającym jej własne specyfikacje i potrzeby.

Projekt jest kontynuacją rodzinnej spuścizny w zakresie zrównoważonego życia Scotta. Scott, artystka jubilerska, dorastała w „pasywnym domu wykorzystującym energię słoneczną”. Zbudowanym przez jej rodziców w 1979 roku z legendarnym budowniczym Brucem Brownellem. Był on pionierem w dziedzinie energooszczędnych projektów mieszkaniowych. Jej Dom Pasywny zbudowano na działce o powierzchni 8,7 akrów. Przylega ona do działki o powierzchni 23 akrów, na której wciąż znajduje się dom jej rodziców. Dom pasywny wykorzystuje superizolację ścian, wewnętrzne zyski ciepła i słońce wpadające przez dobrze usytuowane okna, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu wewnętrznego dostępny obecnie na rynku.

Bez względu na pogodę w Albany, takie podejście do budowy domów zmniejsza zużycie energii o 80 do 90 %. Pierwotny plan Scotta zakładał budowę małego domu pasywnego o powierzchni 74 m2 wraz z wolnostojącym budynkiem, który miał być używany jako miejsce pracy. Model prefabrykowany zawierał dwie sypialnie i dwie łazienki, ale Elizabeth chciała mieć więcej przestrzeni życiowej oprócz warsztatu. Po konsultacji z architektem zdecydowała, że ​​większy model (197 m2) jest bardziej praktyczny. Aby poszerzyć możliwości projektowe i oszczędnie zwiększyć przestrzeń życiową, zespół postanowił dodać do domu Elizabeth zespół dachu pasywnego. Dach wykorzystuje te same zdrowe, wysokowydajne materiały, co ściany pasywne i odzyskuje przestrzeń życiową zwykle przeznaczoną na poddasze. Zaprojektowany przez Elżbietę dom pasywny ma 2 piętra i zawiera cztery łazienki i trzy sypialnie.

Lokalizacja: Albany, Nowy Jork, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Szukając domów pasywnych, zajrzyj na Energooszczędne STODOŁY Dor-Tex:

Energooszczędne STODOŁY Dor-Tex