Dom w Koczargach Starych to dom o wyraźnie nowoczesnym charakterze

https://www.trzy.be/
Partnerzy

O inspiracji

Dom w Koczargach Starych to dom o wyraźnie nowoczesnym charakterze nawiązujący luźno swoją estetyką do nowoczesnej STODOŁY.

Ceglana parterowa bryła stanowi mocną bazę dla lekko przewieszonej części piętra, która w całości wykończona jest blachą na rąbek. Ściany szczytowe bryły piętra są przewieszone co nadaje budynkowi lekkości.Dom został zaprojektowany dla 4 osobowej rodziny. Co ciekawe układ funkcjonalny domu jest bardzo czytelny również w bryle budynku. Ceglany parter to część garażowa, techniczna i dzienna, piętro zawiera część prywatną.

Architektą z TRZY.BE Architekci zależało na tym by w domu było poczucie przestrzeni i otwarcia na naturę, bez przekroczenia zakładanego przez inwestorów metrażu. W związku z tym zaprojektowaliśmy całą południową ścianę części dziennej jako jedno wielkie okno o szerokości 10m, które otwiera się na piękny ogród. Dodatkowo salon jest wysokości dwóch kondygnacji wraz z dodatkowym doświetleniem oknami kolankowymi. Pozwalają wprowadzić do salonu więcej światła, lub umożliwiają podziwianie z kanapy niebo nad domem. Bezpośrednio przy salonie znajduje się również gabinet mogący służyć jako pokój gościnny. Piętro natomiast to 3 sypialnie, łazienka oraz antresola przylegająca bezpośrednio do salonu.

Powierzchnia netto budynku: 205 m2
Lokalizacja: Koczargi Stare, Polska