Weekendowy projekt na stromej działce

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Dom położony jest w przyjemnej alejce z piwnicami i winnicami z trudnym dostępem, aby wjechał tam ciężki sprzęt budowlany. Projekt zakładał odbudowę starego domu, jednak stan faktyczny wymusił na architektach budowę nowego domu z poszanowaniem powierzchni i kształtu.nowoczesną STODOŁĘ można koncepcyjnie podzielić na kilka rzutów i części konstrukcyjnych. Sypialnia, łazienka i toaleta zajmują dolną cześć murowaną. Salon znajduje się na pietrze. Nadbudowa wykonana jest z drewna i mieści saunę ze strefą relaksu.

Dom wykorzystuje każdy kawałek stromej, pochyłej działki. Na powierzchni 230 m2 oprócz samego domu znajduje się wiata na rowery, a nad tarasem na dachu wsunięty w skarpę basen z panoramicznym widokiem na okolicę.

Projekt szanuje tradycyjną morfologię, ale łączy również nowoczesne detale z historycznymi technologiami. Na przykład ręcznie ciosany sufit wkomponowano w stalową konstrukcję, która przechodzi w bezramowe przeszklenia. Tynk wewnętrzny jest barwiony i polerowany bez dodatkowej obróbki powierzchni. W projekcie zastosowano również tradycyjną japońską technikę opalanego drewna shou-sugi-ban.

Szukając opalanych desek, zajrzyj również na Degmeda

Lokalizacja: Bukoweny, Czechy
Tekst: nowoczesna STODOŁA