Dom wpisany w krajobraz Sonomy

Nick Lee Architecture Adam Potts
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Biuro architektoniczne Nick Lee Architecture we współpracy z projektantką wnętrz Jennifer Wundrow stworzyli ten piękny, nowoczesny dom w hrabstwie Sonoma w Kalifornii. Właściciele to rodzina mieszkająca w mieście Mountain Views, która szukała wymarzonego miejsca w regionie winiarskim.

Ich wizją było posiadanie drugiego domu, w którym mogliby spędzać czas ze swoimi dziećmi oraz resztą ich licznej rodziny. Spędzili wiele miesięcy na szukaniu swojego wymarzonego domu. W końcu zdecydowali się zbudować na zamówienie przestrzeń, która odpowiadałaby ich potrzebom związanym ze stylem życia. Zależało im również na posiadłości, który w sposób organiczny łączyłaby się z otoczeniem.

Zespół projektowy poświęcił dużo czasu na upewnienie się, że dom znajduje się w idealnym miejscu na posesji. Celem było uchwycenie wspaniałych widoków w kierunku północnym i wschodnim. Ten dom o powierzchni ponad 480 metrów kwadratowych oferuje mnóstwo przestrzeni i wspaniałe udogodnienia do przyjmowania gości, również tych, którzy chcą zostać na noc. W tym domu wygodnie pomieści się do 16 osób.

Zewnętrzna fasada tego nowoczesnego domu jest pokryta drewnem ze STODOŁY z recyklingu, tworząc zachęcające ciepło. Architekt spełnił marzenie właściciela o stworzeniu domu wykonanego z materiałów przyjaznych dla środowiska. Wykończenia zastosowane w tym mieszkaniu mają naturalny i ziemisty charakter, który estetycznie łączy je z przepięknym otoczeniem domu.

Lokalizacja: Sonoma, Kalifornia
Tekst: nowoczesna STODOŁA