Drugie życie starej chlewni

Amanda Brooks Owen Gale
Partnerzy

O inspiracji

Na swojej farmie w Cotswolds Amanda Brooks i jej mąż Christopher wykorzystali odzyskane materiały i meble z poprzedniego życia, aby zamienić dawną chlewnię w uroczy domek dla gości.

Niespodziewana przeprowadzka na stałe

Amanda i jej mąż Christopher przeprowadzili się do Cotswolds z Nowego Jorku w 2012 roku. On jest artystą, a ona właśnie rzuciła pracę jako dyrektor ds. mody w Barneys. To, co początkowo miało być rocznym urlopem twórczym, zamieniło się w nowe życie. Rodzina zapuściła głębokie korzenie. Ich dwójka dzieci chodziła tu do szkoły, Christopher przejął zarządzanie gruntem, a Amanda otworzyła swój sklep.

Amanda opisuje domek, w którym mieszkają, jako „coś w rodzaju żywej, oddychającej rzeczy. Połączenie wszystkich przyjaciół i rodziny, którzy mieszkali tam przed nami”. Dom wykończono w latach osiemdziesiątych i pod wieloma względami nadal przypomina tamte lata. Inicjatorem projektu był Christopher. Widząc potencjał w zbiorze małych, na wpół opuszczonych budynków, w których kiedyś znajdowała się chlewnia, sporządził plany mieszkania z trzema sypialniami. Dziedziniec pomiędzy istniejącymi konstrukcjami został zadaszony. Stworzyło to przestronne pomieszczenie centralne, w którym obecnie mieści się kuchnia i jedna z dwóch części mieszkalnych. Wysoki sufit pokryty drewnem ustępuje z dwóch stron rzędom modernistycznych okien o delikatnej ramie. Oryginalne kamienne ściany zostały miejscami odsłonięte i pomalowane na biało, podczas gdy wszędzie indziej znajduje się symfonia odzyskanego drewna.

Wspomnienia z Long Island

Weranda na tyłach domu, z której roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na farmie, inspirowana jest językiem domów w górach Adirondack w północno-wschodnim stanie Nowy Jork, gdzie mieszkają rodzice Amandy. To nie jedyny ukłon w stronę ich poprzedniego życia w Stanach Zjednoczonych. „Christopher i ja mieliśmy dom z połowy stulecia na Long Island, za którym naprawdę tęsknimy. Bardzo staraliśmy się włączyć ten język do tej przestrzeni i wykorzystaliśmy tutaj wiele naszych starych mebli z tego domu. Większość z naszego ulubionego sklepu z antykami na Long Island, Beall & Bell”.

Wnętrze wypełnione ciepłem

Podczas gdy Christopher miał wyjątkową wizję architektury, Amanda zadbała o wnętrza, wypełniając dom ciekawymi tekstyliami i dodatkami, z których wiele znajduje się również w jej sklepie. Tekstylia to jej pasja, a dom, podobnie jak jej sklep, jest pełen uroczych, niezwykłych rzeczy, które pozyskała podczas swoich podróży. Domek jest teraz wynajmowany przez większą część roku, ale Amanda nadal z niego korzysta, gdy jest pusty. „Czasami przychodzę tu pracować. Kocham to miejsce. To trochę jak pobyt w hotelu, bo nie ma tam bałaganu. Daje mi to mnóstwo przyjemności i wolności psychicznej.”

Lokalizacja: Cotswolds, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf