Dune House

NILS PETTER DALE
Partnerzy

O inspiracji

“Dune House” stoi w Thorpeness na angielskim wybrzeżu Suffolk, w miejscu, w którym wcześniej stał inny budynek. To dom, który można wynająć na wakacje, ciesząc się urokiem niezwykłej lokalizacji i pięknej, nowoczesnej architektury.
Pozwolenie na budowę wymagało nawiązania do stojących tu, typowych dla brytyjskiego wybrzeża domków nadmorskich. W tym przypadku jednak architekci pozwolili sobie na zabawę z tradycją, tworząc nowoczesną formę, która przywodzi na myśl – znane większości Brytyjczyków – romantyczne wspomnienia z wakacji typu „bed- and breakfast”.Parter stanowi duży kontrast dla części górnej budynku. Salon i tarasy zostały dopasowane do otaczających dom wydm, które chronią go przed silnym wiatrem, jednocześnie otwierając się na piękne, wakacyjne widoki z każdej właściwie strony. Naroża domu można otworzyć dzięki zamontowanym tam przesuwnym drzwiom, co jeszcze bardziej podkreśla „unoszące się” górne piętro.
Materiały zastosowane na parterze nawiązują do masywności ziemi, więc jest to głównie beton, aluminium i szkło. Piętro z kolei wykonano z drewna, a elewacja barwiona jest na ciemno w stylu innych domów i szop, jakie pojawiają się w tym rejonie.

Lokalizacja: Thorpeness, Anglia, UK
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

NILS PETTER DALE