Festiwal Naturalnego Budowania z mech.build

mech.build

O inspiracji

Właśnie w tej chwili we Wrocławiu toczy się trzeci Festiwal Naturalnego Budownictwa – duże wydarzenie ze świata ekologicznej architektury.

Organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego zrzeszające projektantów, budowniczych i pasjonatów nowoczesnych zdrowych, energooszczędnych i przyjaznych środowisku metod i technologii budowlanych.

Festiwal Naturalnego Budowania i Architekci nowoczesnej STODOŁY

Nie bez kozery poświęcamy temu wydarzeniu uwagę. Jak wiecie, nowoczesna STODOŁA wystartowała z cyklem ekologicznych STODÓŁ. Wznoszone i wykańczane w akompaniamencie budulców naturalnego pochodzenia, przede wszystkim pochodzących z lokalnego źródła. Festiwal Naturalnego Budowania „popularyzuje naturalne materiały i techniki budowania, a w dłuższej perspektywie zmienia kierunek rozwoju współczesnej architektury na zdrową, bardziej przyjazną środowisku i zrównoważoną. Można powiedzieć, że ten rodzaj budownictwa to wielki sprzymierzeniec zrównoważonego rozwoju i wszystkich, którym zależy na osiągnięciu neutralności klimatycznej” – mówi Maciej Jagielak, architekt zafascynowany ekologiczną i społeczną rolą architektury.

Jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ wśród prelegentów są również polecani przez nas Architekci – Anna Zawadzka-Sobieraj i Jan Dowgiałło z mech.build.

Nie zapominajmy, że Festiwal uświetni również wystąpienie Architekta Michała Kozieja oraz Tomasza Mielczyńskiego – architektonicznych partnerów nowoczesnej STODOŁY.

mech.build w obronie natury

Tej pracowni nie trzeba przedstawiać, jednak dla naszych nowych czytelników zrobimy wyjątek. Pracownię architektoniczną mech.build powołali do życia doświadczeni projektanci świadomi wpływu tworzonej przez siebie architektury na środowisko naturalne oraz wrażliwi na potrzeby i oczekiwania klientów. De facto prelegenci Festiwalu – Anna Zawadzka-Sobieraj oraz Jan Dowgiałło. „Specjalizujemy się w projektowaniu obiektów przyjaznych człowiekowi i naturze. Projektujemy budynki o konstrukcji drewnianej, domy szkieletowe, prefabrykowane, modułowe. Wykorzystujemy całe spektrum zdrowych i ekologicznych materiałów, takich jak słoma, glina, beton konopny, celuloza, ziemia ubijana czy wełna drzewna”. 

mech.build

Słowo o Festiwalu

We współczesnym “wysoko przetworzonym” świecie większość ludzi ma proste pragnienia, chcieliby zdrowo żyć i mieszkać. Spędzamy we wnętrzach ponad 85% czasu, a  zdrowy budynek nieodzownie kojarzy się z naturalnymi materiałami budowlanymi sprawdzonymi przez tysiące lat. Są to glina, wapno, drewno, słoma i konopie. Wszystkie są naturalne, zdrowe i bez “konserwantów” – mówi Wojciech Gogół.

III Festiwal Naturalnego Budowania odbędzie się od 30 września do 2 października we Wrocławiu. W programie znajdą się wykłady, debaty, spotkania oraz warsztaty dla początkujących i zaawansowanych miłośników budowania z materiałów naturalnych. Uczestnicy będą też mogli odwiedzić stoiska wystawowo-targowe. Tym z Was, którzy nie mogą uczestniczyć w Festiwalu, polecamy odwiedzenie strony OSBN i poczytanie, czym są naturalne materiały i dlaczego warto z nich korzystać budując swoją własną nowoczesną STODOŁĘ.

Jesteście ciekawi, jakimi projektami może Was zaskoczyć pracownia mech.build? Zapraszamy do ich zakładki na łamach nowoczesnej STODOŁY oraz do śledzenia ich mediów społecznościowych – Instagrama oraz Facebooka. Relacja z Festiwalu gwarantowana! Dajcie się porwać nurtowi eko STODÓŁ!

Partner

mech.build