STODOŁA w Gallatin Valley

JLF Architects Audrey Hall
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Regionalistyczne podejście studia architektonicznego JLF Architects wykorzystało historię agrarną Doliny Gallatin w Montanie do zaprojektowania STODOŁY o powierzchni 353 metrów kwadratowych.

Położona u podnóża gór Bridger STODOŁA w Gallatin Valley zachwyca 360-stopniowymi widokami na cztery inne pasma górskie. Zlokalizowanie bryły w dolinie stanowi odejście od górskich domów, z których pracownia JLF jest najbardziej znana. Architekci stworzyli nisko zawieszony profil bryły zainspirowany długimi liniami widokowymi i niezakłóconymi widokami. W efekcie końcowym projekt honoruje styl preriowy.

Firma JLF współpracowała z budowniczymi OSM. Zbudowali oni „kolekcję oddzielnych tomów” połączonych przezroczystymi szklanymi i stalowymi przejściami, aby zmniejszyć jej skalę, zgodnie z lokalną lokalizacją. Garaż z mieszkaniem na piętrze przybiera kultową formę STODOŁY starannie pokrytą wyblakłym czerwonym drewnem z odzysku, strategicznie rozmieszczonym tak, jakby postarzało się naturalnie w ciągu ostatniego stulecia.

Lokalizacja: Dolina Gallatin, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA