Glendessary Lane

PLACE
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

„Zaczynając pracę nad tym projektem, dążyliśmy do wywarcia niewielkiego wpływu na samą działkę i pełnego poszanowania dla tej ziemi. Postawiliśmy nacisk na intuicyjną funkcjonalność oraz estetyczną czystość” informują architekci firmy PLACE. Parterowy dom ma 213 m2.  Podzielono go na strefy przypominające organizację baru– publiczną i bardziej prywatną.

Część publiczna to kuchnia, jadalnia i salon. Bardziej prywatna obejmuje pokój rodzinny, łazienki i sypialnie. „Bar publiczny” odgrodzono na obu końcach dużymi drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu lepiej łączy się z otoczeniem zewnętrznym domu, niezależnie od tego, w którym miejscu tej przestrzeni się znajdujemy. Z kolei pokój rodzinny to przestrzeń z dużym potencjałem, która wprowadza elastyczność w najbardziej intymną i spokojną część domu, otwierając się w razie potrzeby na otoczenie. Sypialnia główna łączy się z garderobą i prywatną łazienką, mając jednocześnie wizualne połączenie z ogrodem.

Każdy udany projekt wymaga sprawnej współpracy między klientem, budowniczymi oraz projektantami. Tak musiało być i w tym przypadku. Jak zaznaczają architekci, ten projekt był doskonałym odzwierciedleniem takiego założenia. Choć dom nie jest bardzo duży, ogromne znaczenie w tym przypadku miało jego dokładne umiejscowienie na działce, skala oraz proporcje całości i poszczególnych przestrzeni, materiały, detale oraz wysoka jakość wykończeń.

Lokalizacja: Santa Barbara, Kalifornia, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt