House in Nasu

SNARK Takehiro Goto
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Na działce zwróconej w stronę lasu państwowego w prefekturze Tochigi stworzono House in Nasu do spędzania czasu z naturą pod warunkiem, że współczynnik pokrycia budynku wynosi 20%, a plac budowy musi znajdować się 5 metrów od sąsiedniego terenu.

Para klientów chciała domu, który wtapiałby się w otaczający las i otoczenie, funkcjonalnego miejsca do przechowywania narzędzi hobbystycznych, wygodnego salonu i jadalni oddającego atmosferę kawiarni, w której pracuje mąż, oraz przestronnej przestrzeni. Na środku domu stworzono glinianą podłogę, która łączy drzwi wejściowe z tylnymi. Po drugiej stronie ziemnej podłogi sypialnia i łazienka znajdują się od strony zachodniej, a salon i jadalnia od strony wschodniej. Ziemna podłoga i pokój hobby sąsiadują ze sobą i mogą być używane jako jeden pokój. Klienci, którzy lubią jeździć na nartach i wspinać się po górach, wykorzystają glinianą podłogę do konserwacji tych narzędzi, rąbania drewna i prac w ogrodzie.

Wybrano materiały i wykończenia, które odzwierciedlają hojną i spokojną atmosferę klientów. Współpracując z nimi i ich przyjacielem, miejscowym budowniczym, architektom udało się stworzyć dom, który emanuje ciepłem.

Powierzchnia całkowita: 118,81㎡ (1F/87,77㎡ 2F/31,04㎡)
Obszar terenu: 938,93㎡
Zakończenie: Listopad 2020 r.

Lokalizacja: Nasu, Japonia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt