Fot. Elizabeth Carababas | Arch. Brian Ware

Renowacja domuz lat 70.

Joshua Tree od dawna jest okazyjnym rynkiem dla każdego, kto nie może sobie pozwolić na zakup domu w obszarze Los Angeles. Kiedy wybuchła pandemia, doprowadziła do szaleństwa zakupów w mieście i jego okolicach przez osoby z zewnątrz. Niektórzy chcieli mieć stałe miejsce zamieszkania, podczas gdy inni chcieli domów wakacyjnych, które mogliby wystawić na wynajem krótkoterminowy. Wraz z nagłym wzrostem popularności, inna grupa zaczęła tam wykupywać domy, aby je odnowić i odsprzedać.

Fot. Elizabeth Carababas | Arch. Brian Ware

Tak zrobił Brian Ware. Kiedy nagle nie mógł już podróżować za granicę w celach służbowych podczas pandemii COVID-19, postanowił wykorzystać swoją wrażliwość estetyczną gdzie indziej i zajął się remontami domów. Kupił ten dom z połowy XX wieku z 1971 roku bez obejrzenia go w styczniu 2021 roku za 337 500 dolarów. Opiekując się matką w Michigan, nie mógł pojechać na Zachodnie Wybrzeże, aby zobaczyć go osobiście. Zamiast tego zaufał FaceTime i wskazówkom kilku przyjaciół, którzy mogli zwiedzić rezydencję o powierzchni 215 metrów kwadratowych. Wartość jego nieruchomości wzrosła o około 200 000 dolarów z powodu rosnącej popularności tego obszaru. Widząc potencjał większego zwrotu, Brian postanowił zainwestować w basen i przekształcić garaż w przestrzeń mieszkalno-roboczą, co łącznie stanowiło około 25 procent budżetu remontu.

Fot. Elizabeth Carababas | Arch. Brian Ware

Dom z lat 70. był jak kapsuła czasu. Dobrze zachowany, ale przestarzały. Renowacja unowocześniła dom bez utraty autentyczności. „Wszystko jest bardzo podobne, ale trochę przesunięte” mówi Brian. Oryginalne detale, takie jak okna nadprożowe i sklepione sufity, zostały zachowane. Jednak ciasną kuchnię rozbudowano i połączono z sąsiednim salonem i jadalnią, aby stworzyć nowoczesny otwarty plan piętra. Po rozebraniu domu Brian zdecydował się pomalować ściany i sufity na śnieżnobiały kolor, który jego zdaniem podkreśla architekturę. Brian wymienił opaloną elewację domu na matowy, niemal czarny kolor. „Ciemniejszy brąz podkreśla odcienie i tony pustynnej roślinności”.