Magia Cotswold BARN

McLean Quinlan Jim Stephenson
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Przebudowana STODOŁA Cotswold położona na otwartej przestrzeni wymagała radykalnego podejścia. Celem było stworzenie domu, który naturalnie wpisze się w krajobraz i będzie wyglądał jak tradycyjny budynek rolniczy. Wcześniejsza marna konwersja architektoniczna wymagała nowej kompilacji. Wykorzystano ocalałą kamieniarkę i dodano dwa nowe skrzydła oraz basen. Nowy budynek oznaczał, że standard konstrukcji i izolacji będzie na najwyższym poziomie.

„Pracowaliśmy przy domu klientów w Londynie, a oni byli zainteresowani naszymi pomysłami na projekt ich nowego domu weekendowego i wakacyjnego” – mówią architekci z pracowni McLean Quinlan. Projekt Cotswold BARN obejmował dużą kuchnię i pokój rodzinny, sześć sypialni, cztery łazienki, pokój zabaw, pomieszczenie gospodarcze, garderobę, siłownię i przebieralnie oraz odkryty basen. Projekt głównej STODOŁY i decyzja o stworzeniu pojedynczej przestrzeni o wysokości 9 m stworzyły architektoniczną perełkę. Elementy konstrukcyjne wykonano z zielonego dębu z dębowym sufitem, aby nadać dużej przestrzeni poczucie ciepła, a duży współczesny kominek zaprojektowano proporcjonalnie do przestrzeni.

STODOŁA musiała być bardzo praktyczna w stosunku do otoczenia. Wejście i pomieszczenie gospodarcze imitujące przedpokój były kluczem do projektu, umożliwiając czwórce dzieci i przyjaciołom wchodzenie i wychodzenie, pozostawiając dom stosunkowo nietknięty przez nieuniknione błoto na wsi. Paleta materiałów użytych we wnętrzu była prosta: kamień, dębowe podłogi, belki, drzwi i sufity oraz pomalowane na biało tynki. Z kolei energia do ogrzewania podłogowego jest wytwarzana przez gruntowe pompy ciepła zakopane w przyległym gruncie.

Lokalizacja: Cotswolds, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA