Martin-Lancaster House

GREG RICHARDSON PHOTOGRAPHY
Partnerzy

O inspiracji

nowoczesna STODOŁA o nazwie “Martin-Lancaster” ma powierzchnię blisko 280 m2 i stoi na pięknym wybrzeżu atlantyckim w Nowej Szkocji.

Projekt obejmuje cztery główne komponenty: (1) domek z dwuspadowym dachem dla gości i z miejscem garażowym (2) pawilon mieszkalny z dwuspadowym dachem (3) zwrócony na północ bar oraz (4) dziedziniec, który łączy wszystkie elementy.Kierunek komunikacyjny, ustalony przez architektów, jest wytyczony w stronę oceanu. Najpierw przechodzi się przez garaż, który stanowi pewnego rodzaju bramę ochronną. Następnie wchodzi się na osłonięty dziedziniec i dalej wzdłuż ławy przechodzi się do dwupoziomowego pawilonu mieszkalnego, z którego można przejść na taras z widokiem na wodę. Pawilon zwrócony w stronę południową jest wyposażony w wyróżniający się, betonowy kominek.

To projekt abstrakcyjny i mocno stonowany, który wyraźnie nawiązuje do lokalnych materiałów i tradycji budowlanych tego regionu Nowej Szkocji. Projekt charakteryzuje ograniczona ilość detali, monolityczne formy oraz wykończenie ścian zewnętrznych i dachu cedrowym gontem. To wszystko stanowi też odpowiedź na morski klimat, który w tym miejscu narzuca pewne zobowiązania wszystkim projektom. Ciężka, drewniana konstrukcja pawilonu mieszkalnego podkreśla znaczenie i funkcje tego miejsca.

Lokalizacja: Nowa Szkocja, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA