Futurystyczne kształty ubrane w materiał o wielowiekowej tradycji

  Kategorie: Z Polski

  O inspiracji

  Futurystyczne kształty ubrane w materiał o wielowiekowej tradycji. Mogłoby się wydawać, że będzie to kontrastujące połączenie. Jednak zaskakuje niezwykłą spójnością, a łupek prezentuje się równie nowocześnie.

  nowoczesną STODOŁĘ oddano do użytku w 2020 roku pod Kownem – największym na Litwie ośrodku przemysłowym. Jest to dom inżyniera, co zdaje się znajdować odbicie w bardzo prostych, ale jednocześnie nieszablonowych formach geometrycznych. Z całości jeszcze nie do końca zagospodarowanego terenu wręcz bije poczucie porządku, spokoju i solidności. Biorąc pod uwagę profesję właściciela można się domyślać, że wybór materiału pokrywającego dach i elewacje a nawet zakres jego zastosowania nie był przypadkowy.

  Naturalny łupek

  Intensywną ciemną barwę, której elegancji nie jest w stanie oddać żadna fotografia zapewnia naturalny łupek z hiszpańskiej kopalni SSQ Del Carmen. Otwartym pozostaje tylko pytanie w jakim stopniu o decyzji jego użycia przeważał czysto humanistyczny urok naturalnego materiału czy może bardziej techniczne aspekty jak wiekowa żywotność i bezobsługowe użytkowanie.

  Lokalizacja: Kowno, Litwa

  Dostawca łupka:

  SSQ Polska