MI Chalet to górska chata znajdująca się we włoskiej miejscowości La Villa

Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

MI Chalet to wyjątkowa, górska chata znajdująca się we włoskiej miejscowości La Villa. Dobra informacja dla wszystkich – budynek dostępny jest na wynajem.

Mi Chalet został zaprojektowany i wybudowany przez cieszącego się dużym uznaniem lokalnego architekta z firmy Castlunger Arch. Karlheinz. Stworzył on elegancki, luksusowy i nowoczesny domek, który zyskuje jeszcze na atrakcyjności dzięki swemu górskiemu położeniu. To perfekcyjne miejsce na romantyczny pobyt dla pary, która szuka prywatności w popularnym włoskim ośrodku narciarskim Alta Badia.Pomieszczenia dzienne domku zorganizowano na otwartym planie. To przytulna przestrzeń, która zaprasza do odpoczynku po całym dniu spędzonym na stoku. Goście mogą zrelaksować się przy kominku opalanym drewnem. Kontemplując ośnieżone szczyty siedząc na wygodnej sofie i spoglądając przez ogromne okno ciągnące się od podłogi aż po sufit. Kiedy wieczorem zachodzi słońce, z wnętrza domku można podziwiać „Enrosadira”, czyli światło słoneczne zabarwione na wszystkie odcienie czerwieni, odbijające się na pobliskich szczytach Lavarella i Santa Croce. Po zachodzie słońca można przetestować swoje umiejętności kulinarne w otwartej kuchni, która zapewnia wszystko, czego tylko może potrzebować profesjonalny kucharz. Tu jednak nawet najprostszy posiłek będzie smakował wykwintnie, ponieważ można go zjeść w swojej własnej prywatnej „gondoli”, która tu pełni funkcję wyszukanej, luksusowej jadalni. Jeśli już gości znuży jednak gotowanie, mogą bez przeszkód wyruszyć do centrum La Villa. Tam spróbuje lokalnej kuchni w lokalnych restauracjach.

Latem z kolacją lub śniadaniem można przenieść się na zewnętrzny taras, który przybliży gości do zachwycającej, górskiej scenerii. Relaks można kontynuować w prywatnym, zewnętrznym jacuzzi lub saunie znajdującej się na parterze domku.

Mi Chalet to idealna propozycja dla pary. Domek ma jedną sypialnię, która – choć urządzona została na parterze – w pełni wykorzystuje lokalizację. Już w łóżku można podziwiać piękne widoki, które przez ogromne okno prezentują się jak doskonały obraz namalowany przez naturę. Wystarczy otworzyć drzwi, by ten obraz wzbogacić uspokajającym szumem płynącego tuż obok górskiego strumienia.

Lokalizacja: La Villa, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA