Modern Rural Retreat

Richard Parr Associates Barr Build Brotherton Lock
Kategorie: Domy ceglane Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Brytyjskie studio architektoniczne ukończyło parterową rezydencję rodzinną na wsi w Oxfordshire. Czerpiący z lokalnej typologii wiejskiej, dom ma ceglaną konstrukcję ze spadzistym dachem, pokrytą zwęglonym drewnem i pokrytą dachem z blachy falistej. Aby lepiej skadrować widoki na otaczający krajobraz, studio zburzyło istniejącą konstrukcję i przebudowało dom, otwierając każdy pokój na panoramiczne widoki.

Dom o powierzchni 350 metrów kwadratowych podzielono na cztery odrębne części rozmieszczone na dwóch skrzydłach. Każde z nich ma monolityczne ściany z cegły. Dziedziniec łączący oba skrzydła skupia dom i mieści salę gier z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu.

Wewnątrz przesuwane drzwi łączące kwartały oferują elastyczność zwiększającą prywatność lub łączność w domu. Otwory na całej wysokości na obwodzie prowadzą do szeregu ścieżek otaczających rezydencję. Duże skrzydło rodzinne obejmuje kuchnię na otwartym planie, której centrum stanowi pomalowana na czarno jesionowa zabudowa, a także jadalnię i przestrzeń dzienną. Przesuwane drzwi w części dziennej prowadzą do sąsiedniej, osłoniętej części wypoczynkowej na świeżym powietrzu. Wyposażono ją w piec opalany drewnem i ławkę biegnącą wzdłuż ceglanej ściany. W drugim skrzydle wypełnioną światłem główną sypialnię otoczono przesuwanymi drzwiami prowadzącymi na prywatne patio. Łazienka w głównej sypialni wyposażona jest w owalną wannę przed oknem, z którego roztacza się widok na krajobraz.

Lokalizacja: Oxfordshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt