North BARN: Restoration & Conversion

AndersonOrr Andrew Beasley
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Ta szeroko zaplanowana renowacja, częściowa rekonstrukcja i przebudowa dawnej opuszczonej STODOŁY i obory dla bydła – w godnej pozazdroszczenia lokalizacji na szczycie wzgórza w Cotswolds – zaowocowały oszałamiającą, wiejską North BARN z sześcioma sypialniami.

Zachowując oryginalne formy STODOŁY i kamienną fasadę, projekt North BARN – zaaranżowany wokół przestrzeni dziedzińca – przedstawia współczesną rozbudowę, z czarnymi deskami typu „hit and miss”, cynkowanym dachem i przeszkleniami w stalowej ramie. Duże otwarte przestrzenie mieszkalne, wypełnione światłem – w tym kuchnia oraz jadalnia zaprojektowana na zamówienie – zapewniają rozległy widok na ogrody i otaczający krajobraz. Rzeźbiarska klatka schodowa w centrum planu zapewnia architektoniczny i artystyczny dramat, a także jest funkcjonalnym podziałem przestrzeni między częściami mieszkalnymi.

Odsłonięte stalowe belki i drewniane kratownice łączą architekturę wiejską z akcentami lekkiego wzornictwa przemysłowego – splecionymi ze stalowymi ramami okien. To spotkanie stylów następuje po eklektycznej architekturze wnętrz i wzornictwie, we współpracy z Nią Morris – której eleganckie, miłe w dotyku i wytrzymałe materiały zostały starannie dobrane, aby wytrzymać zużycie wiejskiego stylu życia.

Lokalizacja: Cotswolds, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA