Nowoczesny i nietuzinkowy dom z dachem bez okapu

HOMEKONCEPT
Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Nowoczesny, nietuzinkowy, elegancki, ciekawy, funkcjonalny… jeszcze wiele słów można przywołać, aby opisać projekt domu HOMEKONCEPT 87. Jedno jest pewne. Na pewno jest to dom, który robi efekt WOW!

HOMEKONCEPT 87 został zaprojektowany na planie prostokąta z dwuspadowym dachem i wiatą garażową. Niby nic specjalnego… a jednak! Ten dom to kilka bardzo charakterystycznych „momentów” na elewacji. To właśnie one przyciągają uwagę i nie pozwalają przejść obok niego obojętnie.

System bezokapowy Galeco

Najważniejszy z tych „momentów” to dach i ścianka kolankowa. HOMEKONCEPT 87 został zaprojektowany z dachem bez okapu z zastosowaniem rynien od Galeco. Przy czym zarówno dach jak i ściankę kolankową pokryto w całości panelami karo. Tego typu krycie dachu można wykonać z naturalnego łupka kamiennego lub z blachy tytanowo-cynkowej.

System rynnowy Galeco BEZOKAPOWY został zaprojektowany zgodnie z rozwijającymi się trendami w budownictwie, czyli dla dachów bez okapu. Idealnie dopasowany do nowoczesnego budownictwa tzw. „nowoczesnej STODOŁY”, geometrycznych kształtów budynków oraz dachów dwuspadowych.

Ogród  i wnętrze

Kolejnym ważnym punktem jest taras od strony elewacji ogrodowej. Cały taras jest zadaszony i osłonięty od wiatru. Dodatkowo zaplanowano na nim zabudowę kuchenną i mamy przewidzianą instalację wodną i elektryczną. Dzięki temu taras stał się naturalnym przedłużeniem strefy dziennej. I w czasie letnich, ciepłych miesięcy może pełnić rolę kuchni, jadalni i salonu na świeżym powietrzu.

Aby całość budynku nie wyglądała na surową i chłodną, architekci złagodzili ją przez zastosowanie na elewacji białego tynku i naturalnego drewna w ciemnym, orzechowym kolorze.

Wnętrze w tym projekcie domu, skrywa 3 sypialnie i przestronną strefę dzienną. Co ważne na etapie projektowanym zaplanowano już pomieszczenia gospodarcze, garderoby i schowki. Dzięki temu mieszkańcy mają pewność, że po przeprowadzce będą mieli, gdzie schować rowery, kosiarkę i sprzęt narciarski, a rzeczywistość ich nie zaskoczy.

Architekt