Ogrodzenie w betonowym stylu

JAI Architect and Interior Soopakorn Srisakul
Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Projekt Cofounder Studio Home Office powstał na prostokątnej działce w Bangkoku. Niezwykłym charakterem tego domu jest rustykalna betonowa elewacja, która wyróżnia się ponad garażem z klapą. Projektant postanowił zlokalizować garaż od frontu, a następnie otoczyć dom terenami zielonymi, aby zminimalizować powierzchnię twardą. Małe drzwi wejściowe ukryto po prawej stronie garażu, aby w krótkim czasie przejść do części usługowej, która jest za betonowym ogrodzeniem i małym ogrodem, który zapewnia więcej prywatności. Dobór materiałów ma na celu zapewnienie jak najlepszych parametrów termicznych. Surowa betonowa fasada zachodnia pomaga w redukcji ciepła, a drewniane listwy i duże okna zapewniają łatwą wentylację krzyżową i komfortowe warunki mieszkalne. Beton jednak nie tylko idealnie pasuje na elewację, firma Contractors temu dowodzi!

Elementy ogrodzeniowe z betonu architektonicznego

Firma Contractors wprowadziła do swojej oferty modułowe panele z betonu architektonicznego. Przewaga ogrodzenia wykonanego z prefabrykowanych elementów betonowych nad pozostałymi materiałami jest nieporównywalna. Panele z betonu architektonicznego są lepszym rozwiązaniem od ogrodzeń z lanego betonu na miejscu inwestycji z wielu powodów. Głównym z nich jest oczywiście produkcja paneli w idealnych warunkach na hali produkcyjnej. Ponadto, są również sezonowane w idealnych warunkach, których na budowie nie da się zapewnić. Nie zapominajmy – jakość mieszanki na elementy prefabrykowane jest ściśle kontrolowana przez technologa i komputer sterujący, a panele są wykonane z najwyższej klasy betonu. Betoniarnie dostarczające na miejsce inwestycji mieszankę betonową w gruszkach, nie są w stanie uzyskać takiej jakości betonu. Otrzymany efekt wizualny prefabrykowanych paneli ogrodzeniowych jest idealny w porównaniu z ogrodzeniem z betonu wylewanego w szalunkach. Formy wykorzystywane do produkcji paneli betonowych są gładkie, nie posiadają struktury sklejki szalunkowej, która odbija się na betonie. Dlatego też wielką zaletę stanowi możliwość ocenienia jakości, estetyki wykonania elementu ogrodzenia już w dniu zakupu. W przypadku betonu wylewanego w szalunku na efekt wizualny musimy czekać aż do czasu rozformowania. Często po zdjęciu szalunku okazuje się, że jakość mieszanki betonowej nie była wystarczająco dobra, co powoduje, że na ogrodzeniu występują wżery, ubytki, widoczne jest kruszywo.

Panele ogrodzeniowe marki Contractors

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych od firmy Contractors nie wymaga żadnej obróbki ani dodatkowego wykończenia. Panele są zabezpieczone impregnatem i gotowe do montażu. Godny uwagi jest sposób montażu – wykonanie ogrodzenia przy użyciu gotowych paneli betonowych skraca czas budowy! Montaż paneli jest prosty i czysty. Panele montuje się do wcześniej przygotowanej ławy fundamentowej. Prace montażowe nie brudzą i nie dewastują pozostałej części ogrodu. Na elemencie możemy wytłoczyć napis, nazwę ulicy lub numer budynku. Panel może posiadać oświetlenie LED lub wycięcie pod skrzynkę gazową/elektryczną.

Co najważniejsze, panele marki Contractors mogą być barwione w masie, w przeciwieństwie do ogrodzenia w szalunku, gdzie wykonanie jest możliwe tylko kolorze tradycyjnym szarym. Panele z betonu mogą stanowić barierę tymczasową. Sposób montażu i demontażu ogrodzenia jest prosty. Psst… panele można ponownie wykorzystać! Sprawdź ofertę ogrodzeń na stronie Contractors lub dowiedz się więcej o firmie w zakładce na łamach nowoczesnej STODOŁY. Zapraszamy również do śledzenia firmy na Instagramie oraz Facebooku.

Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych

Contractors – beton architektoniczny