Party Wall

Patchwork Simon Devitt
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Party Wall był okazją do sprawdzenia, jak dwa domy mogą funkcjonować pod jednym dachem. Wyjątkowa forma dachu pozwoliła na efektywne umiejscowienie projektu wśród otaczającej zieleni. Forma cofnięta w stronę zbocza silnie nawiązuje do topografii i pozwala na prywatne, „krzaczaste” widoki z wnętrz.

Mieszkania Party Wall są ze sobą połączone (a zarazem oddzielone) centralnym betonowym rdzeniem – ścianą działową. Beton ten został wyrzeźbiony, aby zapewnić dostęp do wnętrza, a jednocześnie pełnił funkcję przegrody akustycznej i przeciwpożarowej. Nieskazitelnie skonstruowana przez Dorset Construction, rzeźbiarska forma została niestrudzenie zbudowana z 5 wylewek betonowych oraz… z 9 arkuszy rysunków.

Ciche, nastrojowe, dwupiętrowe domy z dwiema sypialniami zapewniają prawdziwy wypoczynek na przedmieściach Wellington. Werandy skierowane na północ wychodzą na wiadukt w Kelburn, a przeszklenia od podłogi do sufitu zapewniają światło wnikające głęboko do wnętrza. Efektywne wykorzystanie przestrzeni wyraźnie kontrastuje z sąsiednim budynkiem wielorodzinnym, oferując piękną, wysokiej jakości alternatywę dla gęstości miasta.

Lokalizacja: Wellington, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt