Piece of Wood – pod prąd seryjności

  Kategorie: Wnętrza Z Polski

  O inspiracji

  Gdzie drwa rąbią…

  Piece of Wood specjalizuje się w projektach z palonego drewna. Ogień wydobywa z materiału wyrazistą fakturę i nadaje mu wygląd, jakiego nie sposób uzyskać jakąkolwiek inną formą stylizacji. Jednak nie tylko ogień wyróżnia Piece of Wood w świecie meblarskich rozwiązań. Marka podchodzi do swoich produktów oraz zamówień Klienta indywidualnie. W Piece of Wood nie znajdziesz identycznych mebli – każdego drewno odróżnia jego słój, jego obróbka…

  „Drewno to materiał niemal doskonały, dlatego w swoim rzemiośle staramy się wydobyć i podkreślić jego naturalne piękno. Nie chcemy tworzyć powtarzalnych projektów, jakich mnóstwo w sklepach, zawsze pozostajemy wierni samodzielnie wypracowanej estetyce. Ciągle jednak szukamy nowych rozwiązań, niekonwencjonalnych metod stylizacji, eksperymentujemy i sprawdzamy, co jeszcze możemy wydobyć z drewna”. Z pasją o pracy z drewnem mówi Wojciech Srzednicki, założyciel Piece of Wood.

  Każdy projekt, a ostatecznie produkt, który wychodzi spod rąk Pana Wojtka, sygnowany jest logo Piece of Wood – niczym numerem seryjnym. Jednakże ten numer jest indywidualny dla każdego drewnianego dzieła. „Nie ma dwóch podobnych nocy”, tak i nie ma dwóch podobnych produktów marki. Indywidualizm, oryginalność oraz inność – to cechy przewodnie marki. Piece of Wood nie ma swojej sztampowej oferty – jest za to portfolio. Każdy zainteresowany może zapoznać się z szerokim wachlarzem wykonanych arcydzieł. Można zamówić stolik, stół, konsole, szafki, a nawet inne meblarskie wariacje – jednak każdy projekt jest indywidualny. Każdy inny od poprzedniego.

  Piece of Wood – geneza i pasja

  „Piece of Wood zaczęło się w moim domu. Od zawsze interesowałem się designem, a urządzając własne mieszkanie chciałem stworzyć niesztampowe wnętrze, które będzie ciepłą przystanią dla mojej rodziny. Jestem perfekcjonistą, więc czułem, że sam zrobię to najlepiej. Z czasem okazało się, że moje pierwsze projekty spodobały się innym: moim gościom, przyjaciołom i rodzinie. To dla nich tworzyłem kolejne drewniane przedmioty, aż w końcu hobbystyczna dłubanina stała się rzemiosłem i pasją, dającymi masę satysfakcji”.

  W świecie, gdzie seryjność i sztampowość są na porządku dziennym, chcemy odróżnić się od reszty. Chcemy iść pod prąd. Zacznijmy zatem od wnętrza siebie oraz swojego domu.

  Chcesz być na. Bieżąco z pracą Pana Wojtka? Zapraszamy do zakładki Piece of Wood oraz na media społecznościowe marki – Instagram oraz Facebook.