STODOŁA o konstrukcji szachulcowej

Heritage Restorations
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

STODOŁĘ z muru pruskiego zbudowano w latach czterdziestych XIX wieku w Greenville w stanie Nowy Jork, a następnie przeniesiono ją do Brenham w Teksasie w celu przekształcenia w dom. Firma Heritage Restorations zatrudniono do przekształcenia tej konstrukcji o wymiarach 24 x 36 w przytulny dom w stylu nowoczesnej STODOŁY. Układ w pełni wykorzystuje skromną powierzchnię STODOŁY o powierzchni 80 m2.

Klasyczny plan domu obejmuje otwartą sypialnię na antresoli oraz prywatną sypialnię i łazienkę na parterze wraz z wygodnym wielkim salonem z kuchnią. Ukończony dom wykorzystuje wiele tradycyjnych zewnętrznych elementów ze STODOŁY, takich jak dwuspadowy dach czy drzwi z żelaznymi zawiasami.

Architekci wykonali fantastyczną robotę, przenosząc zrujnowaną starą STODOŁĘ i nadając jej nowe życie w nowym miejscu. Pomimo niewielkiego układu tej przekształconej STODOŁY plan jest bardzo funkcjonalny i wydajny. Pomieszczenia mieszkalne są ciepłe i przytulne, a dzięki strzelistym sufitom sprawiają wrażenie bardzo otwartych i przestronnych. Szczególnie podoba nam się przytulna sypialnia na poddaszu z widokiem na całą przestrzeń. Ogólnie piękna robota!

Lokalizacja: Brenham, Teksas, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Więcej o renowacjach piszemy tutaj. 

Architekt

Heritage Restorations