Stone Barn Meditation Camp

NUDO
Partnerzy

O inspiracji

Spółka Bee Breeders, która zajmuje się organizacją konkursów architektonicznych, wybrała zwycięzców konkursu o nazwie „Stone Barn Meditation Camp”. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu na stworzenie ustronnego miejsca dla osób indywidualnych, marzących o odpoczynku wśród dziewiczej przyrody w jednym z najodleglejszych regionów Łotwy. Wybierając zwycięzcę, jury konkursu  podkreślało, że przesłane prace były pełne szacunku i uznania dla środowiska naturalnego, a zwycięskie projekty charakteryzowały się niezwykłą prostotą, elegancją i zrównoważonym podejściem do przyrody.

Miejsce pierwsze

Yulia Fedorenko, Aleksandr Fil, Anna Beketova, Bogdan Bondarenko / Bondarenko Group
Zwycięski projekt został wybrany ze względu na doskonale przemyślany kształt i dopasowanie do zarówno nowych, jak i istniejących już wcześniej budynków. Projekt w sposób wyraźny nawiązuje do miejsca, łącząc się z wiejskim, naturalnym krajobrazem.
Bliskie związki z przyrodą tego projektu podkreślają też świetnie przemyślane rozwiązania ekologiczne, czyli wprowadzenie różnego rodzaju energii odnawialnej, w tym geotermalnej i wiatrowej. Autorzy projektu przygotowali także rozwiązania zmierzające do zbierania wody deszczowej, by zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Siłą tego projektu jest jego prosta i jasna forma, efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz skuteczna strategia ekologiczna.

Źródło: archdaily

Fotograf

NUDO